ŁKS Commercecon z reprezentantkami Polski

ŁKS Commercecon, beniaminek Orlen Ligi, dokonał dwóch sensacyjnych transferów
ŁKS Commercecon, który w przyszłym sezonie będzie beniaminkiem Orlen Ligi, nie zamierza być tylko dostarczycielem punktów. Prezes Hubert Hoffman zapowiadał, że zachowa trzon drużyny, dokładając kilka klasowych zawodniczek, które podniosą jakość gry. Ełkaesianki już w pierwszym sezonie w elicie mają zamiar sprawić kilka niespodzianek.

W drużynie zostały Katarzyna Sielicka i Agnieszka Wołoszyn, które były liderkami zespołu w I lidze. Do nich dołączyły: doświadczone rozgrywająca Lucie Muhlsteinova (ostatnio Telekom Baku), była reprezentantka Polski, atakująca Izabela Kowalińska (Chemik Police) oraz środkowa Ewa Kwiatkowska (PSPS Chemik Police). Na poniedziałkowym treningu, pierwszym po letniej przerwie, pojawiła się libero, aktualna kadrowiczka Agata Witkowska (dawniej Durajczyk), która również podpisała kontrakt z łódzkim klubem. - Agata to klasowa zawodniczka. Sądzę, że niejeden zespół w ekstraklasie widziałby ją w swoich szeregach - podkreśla Hoffman. - Zagra jednak u nas, z czego niezmiernie się cieszymy. Mamy nadzieję, że pomoże nam w osiągnięciu celu, jakim z pewnością będzie jak najlepsze zaprezentowanie się w tym sezonie w Orlen Lidze. Zbyt długo czekaliśmy na ekstraklasę, by teraz walczyć tylko o utrzymanie.

Hoffman nie ukrywa, że ważnym celem było poprawienie przyjęcia zagrywki, w czym trenerzy upatrywali najsłabszego punktu drużyny. Stąd transfer Witkowskiej. Jak beniaminek skusił reprezentantki Polski? - Oczywiście wdziękiem prezesa - śmieje się Hoffman. - A mówiąc poważnie, to mamy w Polsce opinię klubu wiarygodnego. Może nie płacimy najwięcej, ale pieniądze są na koncie na czas. Mamy też ambitne plany rozwojowe. Mam nadzieję, że te doświadczone zawodniczki nie będą u nas przelotem. One podpisały z nami roczne kontrakty, ale liczymy na ich przedłużenie.

Nowymi twarzami w ŁKS będą także młode siatkarki: Julita Rafałko (MKS Świdnica), Weronika Gamala (juniorka ŁKS) oraz Gruzinki: Gvanca Ulumbelashvili oraz Gvanca Marqarashvili. Dwie ostatnie zawodniczki, mimo niewielkiego doświadczenia, grają w seniorskiej reprezentacji kraju. - Młodzieżowa reprezentacja Gruzji była na zgrupowaniu w Polsce i grała z naszą kadrą juniorek. Wspomniane dwie zawodniczki wyróżniały się, więc postanowiliśmy dać im szansę - opowiada Hoffmann. - Gruzja nastawia się na siatkówkę. Tam odbędą się mistrzostwa Europy kobiet.

Nowe zawodniczki zwiększą rywalizację w zespole. Chociażby najskuteczniejsza do tej pory Wołoszyn nie będzie już pewniaczką do gry na prawym skrzydle. - Orlen Liga wiąże się też z większą liczbą meczów, więc potrzebujemy szerszego składu - zaznacza Hoffmann. - Doświadczone zawodniczki będą mogły także pomóc młodszym: Muhlsteinova - Patrycji Tomczyk, a Witkowska - Izabelli Szyjce. Nie planujemy już więcej transferów, ale będziemy obserwować inne siatkarki. Okienko kończy się przecież w grudniu. Zobaczymy też, jak nowe zawodniczki wkomponują się w zespół, a jak będą prezentowały się dotychczasowe.

Pierwszym trenerem ŁKS Commercecon pozostanie Maciej Bartodziejski, a jego asystentem będzie Bartłomiej Bartodziejski. Statystykiem będzie Michał Cichy, dawniej trener łódzkiej drużyny. W zespole będzie też dwoje fizjoterapeutów: Marta Pająk (była siatkarka ŁKS) oraz niezwykle doświadczony Jerzy Mostowski, mający za sobą pracę w reprezentacjach Polski piłkarzy i siatkarzy oraz Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. - 15 sierpnia wyjedziemy na kilkunastodniowe zgrupowanie do Iławy - zdradza Hoffmann. - Po powrocie i krótkim urlopie weźmiemy udział w serii turniejów towarzyskich. Sami chcemy taki zorganizować, a mamy już zapewnienie przyjazdu drużyny z Ostrawy, która jest naszym sparingpartnerem już od kilku lat.

W tym tygodniu siatkarki ŁKS Commercecon będą trenować w hali przy ul. Skorupki, a od przyszłego tygodnia chciałyby też ćwiczyć w Atlas Arenie. Wiadomo, że na razie trener Bartodziejski będzie się musiał obejść bez Witkowskiej, która ma wyjechać na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Kadra ŁKS na sezon 2016/2017:

rozgrywające: Lucie Muhlsteinova, Patrycja Tomczyk, Gvanca Marqarashvili

przyjmujące: Agata Oleksy, Katarzyna Bryda, Julita Rafałko, Katarzyna Sielicka, Weronika Gamała, Gvanca Ulumbelashvili

środkowe: Ewa Kwiatkowska, Alicja Leszek, Katarina Osadchuk

atakujące: Izabela Kowalińska, Agnieszka Wołoszyn

libero: Agata Witkowska, Izabella Szyjka, Anna Pawłowska