ŁKS - Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0. Rekordowy mecz ŁKS i popis wychowanka

W pierwszym w tym sezonie meczu w Łodzi ŁKS zademonstrował znakomitą skuteczność. Nigdy wcześniej nie strzelił w III lidze siedmiu goli.
W przeciwieństwie do meczu pierwszej kolejki, zakończonym bezbramkowym remisem z Huraganem Wołomin, podopieczni trenera Marcina Pyrdoła wywiązali się z roli faworyta. Trzeba jednak przyznać, że Ruch Wysokie Mazowieckie poddał się niemal bez walki, a mecz był równy tylko przez trzy minuty. Wtedy właśnie Michał Michałek strzelił swojego pierwszego gola dla drużyny z al. Unii.

Na tym jednak skończyły się pozytywy, bo gospodarze do końca pierwszej połowy grali słabo. Mateusz Gamrot, który miał był reżyserem gry, spisywał się fatalnie. Ełkaesiakom pomogli rywale, a najbardziej bramkarz Rafał Rakowicki, który ręką zatrzymał piłkę poza polem karnym, za co ukarany został czerwoną kartką. - Wówczas nasze poczynania ofensywne ograniczyły się do minimum. Tylu błędów nie widziałem przez cztery lata, od kiedy prowadzę Ruch - przyznał trener Tomasz Kułkiewicz. - ŁKS do przerwy nie stworzył groźnych akcji, ale nie musiał się wysilać. Wynik boli, ale przy czterech pierwszych bramkach ŁKS nie musiał wiele zrobić, aby je zdobyć. Praktycznie sami sobie je strzeliliśmy - zakończył szkoleniowiec Ruchu.

Po przerwie łodzianie zagrali wreszcie skuteczniej, a w defensywie tylko raz pozwolili rywalom na stworzenie groźniej akcji. W roli głównej wystąpił Damian Nowacki. Najpierw wywalczył rzut karny, a następnie po jego zagraniach Jakub Nowak i Maksym Kowal strzelili gole numer pięć i sześć. Po jego zagraniu Radionow został sfaulowany w polu karnym i podwyższył z 11 metrów na 3:0. Problem z wychowankiem ŁKS mieli obrońcy, a każda akcja pachniała bramką. Szkoda, że jej nie strzelił, bo zasłużył na nagrodę jak mało kto.

Bramkarza Ruchu pokonali także Nowak i Kowal oraz Artur Golański. Wszyscy pokazali, że można na nich liczyć. Trener Pyrdoł nie miał więc większych powodów do zmartwień, może poza tym, że Łukasz Kopka nabawił się urazu. - Mam nadzieję, że będzie na tyle niegroźny, że pomoże nam w kolejnych spotkaniach - stwierdził szkoleniowiec.

Efektowna wygrana z Ruchem cieszy, lecz czy taka forma wystarczy na kolejnych przeciwników: rezerwy Jagiellonii Białystok (20 sierpnia) i Pelikana Łowicz (24 sierpnia)?

Będzie walkower?

W pierwszej kolejce ŁKS bezbramkowo zremisował z Huraganem. Po meczu okazało się, że w spotkaniu w drużynie z Wołomina zagrało czterech piłkarzy, którzy nie zostali zgłoszeni do ŁZPN. - Złożyliśmy w tej sprawie wyjaśnienie, a teraz czekamy - mówi Jerzy Kacprzak, wiceprezes klubu z Wołomina. J

ŁKS - Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0 (2:0)

Gole: Michałek (3.), Radionow (37., 49., karny), Golański (65., karny), Nowak (79.), Kowal (83.), Cichowlas (90+2.)

ŁKS: Kołba - Pyciak, Ślęzak, Cichowlas, Rozmus - Nowak, Gamrot (67. Juraszek), Bryła, Michałek (58. Golański), Kopka (46. Nowacki) - Radionow (78. Kowal).

Pozostałe wyniki i tabela.

Sokół Aleksandrów - Lechia Tomaszów 2:3 (1:0)

Gole: Przezak (11, 90.) - Żytek (51, karny), Mirecki (64.), Broź (74.)

Sokół: Domżał - Zasada, Woźniczak,Golański, Smolarek (69.Stępień) - Pękała (58. Pawlak), Osowski (62. Marciniak), Kobiera, Chojecki, Wrzesiński (68. Pietrasiak) - Przezak.

Lechia: Grejber - Wolski, Magdoń, Cyran, Widejko - Kolasa (84. Miarka), Żytek, Szymczak, Mirecki, Rozwandowicz (46. Muniz Cruz) - Broź.

Pelikan Łowicz - Jagiellonia II Białystok 1:2 (Adamczyk 18. - Łupiński 45., 54.), Huragan Morąg - Huragan Wołomin 0:2 (Dukalski 53, 85), MKS Ełk - Ursus Warszawa 0:1 (Pikus 90), Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - ŁKS 1926 Łomża 2:1 (Wojcinowicz 9, Jackiewicz 21 - Maćkowski 19), Sokół Ostróda - Legia II Warszawa 0:2 (Nawotka 27, Niezgoda 74), Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Concordia Elbląg 2:0 (Kamiński 29, Gapczyński 90).

1. Widzew264-0
2. Finishparkiet265-3
3. ŁKS Łódź247-0