ŁKS zagra z Jagiellonią w Białymstoku, czyli trudny test dla łódzkiego lidera

W sobotę piłkarze ŁKS od godz. 11 na stadionie w Białymstoku będą bronić pozycji lidera tabeli.
Dziesięć goli, ale siedem tylko strzelonych przez zespół z al. Unii, a po stronie strat czyste konto i sześć zdobytych punktów - to dorobek podopiecznych trenera Marcina Pyrdoła po dwóch kolejkach. W sobotę dowiemy, jaka jest prawda o ŁKS, bo rywalem będą rezerwy występującej w ekstraklasie Jagiellonii Białystok.

Do tej pory rywalami byli beniaminkowie III ligi, ale teraz przed drużyną z al. Unii poważniejsze sprawdziany: w sobotę w Białymstoku, a w środę z Pelikanem w Łowiczu, czyli zespołami znacznie silniejszymi.

Przeciwko Jagiellonii nie zagra Przemysław Kocot, jeden z liderów zespołu. Powodem jest kontuzja, jakiej doznał w inauguracyjnej kolejce. - Rehabilitacja potrwa jeszcze dwa tygodnie - tłumaczy trener Pyrdoł. Kłopoty ze zdrowiem mają też Patryk Bryła i Łukasz Kopka. Ale spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie pokazało, że zastępujący ich Damian Nowacki czy Jakub Nowak znakomicie dali sobie radę. Pierwszy był po przerwie najlepszy na boisku, drugi - strzelił gola.

Jagiellonia w poprzedniej kolejce niespodziewanie wygrała na wyjeździe z Pelikanem 2:1. Wynik był zaskakujący, bowiem wcześniej zremisowała tylko z Ruchem, rozbitym przez łodzian aż 7:0. - Wszystko będzie zależało od tego, jaki zespół Jagiellonii wybiegnie w sobotę na boisko. Drużyna rezerw rządzi się swoimi prawami. Jeżeli gra tylko młodzież, która trenuje w drugim zespole, to ŁKS będzie faworytem, ale jeżeli dostanie posiłki z pierwszego zespołu, może być różnie - uważa Tomasz Kułkiewicz, trener Ruchu.

Pierwsza drużyna Jagiellonii dopiero w niedzielę zmierzy się z Lechią Gdańsk, dlatego nie należy spodziewać się w składzie wielu rezerw zawodników z kadry pierwszego zespołu. Co ciekawe, trenerem Jagiellonii II jest Dariusz Bayer, kiedyś zawodnik ŁKS. W latach 1983/1984 rozegrał w łódzkiej drużynie 13 meczów w pierwszej lidze.

Jagiellonia II - ŁKS, sobota, godz. 11

Pozostałe mecze 3. kolejki: (sobota) Legia II Warszawa - Sokół Aleksandrów Łódzki (12), Huragan Wołomin - MKS Ełk (15), ŁKS 1926 Łomża - Sokół Ostróda (16), Ursus Warszawa - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (16), Concordia Elbląg - Motor Lubawa (17); niedziela: Lechia Tomaszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (11), Ruch Wysokie Mazowieckie - Huragan Morąg (17).