Sport.pl

ŁKS Commercecon szuka przyjmującej. Kontrakt do końca tygodnia?

W związku z odejściem Agaty Witkowskiej z ŁKS Commercecon, łódzki klub szuka zawodniczki, która zapewni dobre przyjęcie w zespole. Niewykluczone, że nazwisko nowej zawodniczki zostanie ogłoszone do końca tygodnia
Witkowska co prawda podpisała kontrakt z ŁKS Commercecon, ale chęć wykupienia zawodniczki wyraziło włoskie Busto Arsizio. Siatkarka bardzo chciała odejść do znacznie bardziej prestiżowej drużyny, a łódzki klub nie robił jej problemów. Włosi ostatecznie wykupili reprezentacyjną libero, przez co w zespole prowadzonym przez Macieja Bartodziejskiego pojawił się problem z przyjęciem. - Będziemy chcieli zatrudnić w miejsce Agaty zawodniczkę z dobrym odbiorem. Prawdopodobnie tym razem będzie to przyjmująca, a nie libero - mówił "Wyborczej" Hubert Hoffman, prezes łódzkiego klubu.

ŁKS Commercecon przeszukał siatkarski rynek i wybrał pięć kandydatek do gry, z którymi rozpoczął negocjacje. Były to siatkarki nie tylko z Orlen Ligi, ale także z zagranicy, m.in. z Brazylii. Ostatecznie klub wybrał kandydatkę, ale jeszcze nie podpisał z nią kontraktu. - Na razie nie chcę za dużo mówić, póki nie mamy gotowej umowy - nabiera wody w usta Hoffman. - Wiadomo, że wybór teraz nie jest tak duży, jak kilka miesięcy temu, dlatego nie należy spodziewać się głośnego nazwiska. Poza tym nie jest to jedyna opcja. Być może zatrudnimy zawodniczkę do końca tygodnia, ale pewny tego nie jestem.

W weekend łodzianki wzięły udział w turnieju towarzyskim w Pile, w którym zagrały drużyny z Orlen Ligi. ŁKS Commercecon w pierwszym meczu pokonał Budowlanych Toruń 3:1, ale w kolejnych spotkaniach uległ Pałacowi Bydgoszcz (2:3) oraz gospodyniom (1:3). - Tak naprawdę nastawialiśmy się na pierwszy mecz - mówi Hoffman. - W piątek mieliśmy jeszcze ciężką siłownię. Na razie naszym celem jest rozgrywanie meczów towarzyskich, ćwiczenie ustawień. Rotujemy składem, bo mamy aż 14 dziewczyn. Na razie patrzymy, jak to wygląda w ciężkim treningu, a na poważne granie przyjdzie jeszcze czas.

W piątek łodzianki rozegrają sparing z Wisłą Warszawa, który odbędzie się w hali przy ul. Skorupki (godz. 19.30).

Więcej o: