Sokół Ostróda - ŁKS. Lider jedzie na Mazury

Piłkarze ŁKS będą bronić pozycji lidera w Ostródzie. Sokół, który będzie przeciwnikiem łódzkiej drużyny, na swoim stadionie jeszcze nie wygrał w tym sezonie.
Ostatnie dni były dla ŁKS jak huśtawka: najpierw efektowne zwycięstwo nad Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, a następnie blamaż z Górnikiem Łęczyca w Pucharze Polski. Po tym ostatnim meczu działacze zapowiedzieli kary dla zawodników. Inna sprawa, że w Łęczycy okazało się, że zespół z al. Unii nie ma wartościowych zmienników. Przy ewentualnej pladze kontuzji trener Marcin Pyrdoł może mieć kłopoty. W rundzie jesiennej skorzystał z 19 zawodników, przy czym Dawid Sarafiński, Marcin Kacela i Damian Guzik zaliczali tylko epizody. Na szczęście podstawowi zawodnicy spisują się wyśmienicie i po siedmiu kolejkach ŁKS prowadzi w tabeli.

Sokół Ostróda wydaje się wprost wymarzonym rywalem na poprawienie nastrojów w łódzkiej drużynie. Mimo przedsezonowych wzmocnień, m.in. Robertem Hirszem (Legionovia), Łukaszem Buczkowskim (Raków Częstochowa), Romanem Mykytynem (Wisła Sandomierz), Kamilem Kotkowskim (Arka Gdynia), Sebastianem Pączko (Polonia Bytom), rywal ełkaesiaków wygrał tylko jedno spotkanie i doznał aż trzech porażek. U siebie zdobył jedynie punkt. W tabeli pierwszej grupy III ligi zajmuje 14. miejsce.

W składzie ŁKS nie powinny nastąpić większe zmiany w porównaniu z meczem z Finishparkietem Drwęcą. Poza bramkarzem i obrońcami pewniakami są także środkowi pomocnicy i pomocnik Jewhen Radionow. Najczęściej na skrzydłach, ale ostatnio Jakub Nowak i Łukasz Kopka nie zawodzą. Jednak nieważne, kto będzie grał, bo - jak mówi Tomasz Salski, prezes ŁKS - trzeba zrobić wszystko, by wygrać i utrzymać przodownictwo w tabeli.

Łodzianie pojadą do Ostródy już w sobotę, bowiem mecz zaplanowany jest na niedzielę o godz. 11.

Pozostałe mecze drużyn z Łódzkiego - sobota: Sokół Aleksandrów - Jagiellonia II (16) Pelikan - MKS Ełk (17); niedziela: Lechia Tomaszów - Legia II (11).