ŁKS - Sokół Aleksandrów. Mecz niczym derby

Na meczach ŁKS z Sokołem Aleksandrów nie można się nudzić, a murowany faworyt rzadko okazuje się lepszy.
Do tej pory ŁKS i Sokół Aleksandrów zmierzyły się ze sobą cztery razy w III lidze. Jesienią 2014 roku Sokół przegrał u siebie, by wygrać w Łodzi 2:1. W poprzednim sezonie było na odwrót: 2:0 w Aleksandrowie i 1:3 przy al. Unii, choć goście byli wówczas liderami. Już to pokazuje, że trudno wskazać faworyta.

Za gospodarzami przemawia seria pięciu kolejnych wygranych, atut własnego boiska, bardziej doświadczona kadra (Paweł Pyciak, Artur Golański, Przemysław Kocot, Jewhen Radionow) i doping kibiców.

Trener Marcin Pyrdoł chyba nie przypuszczał, że jego drużyna będzie grać aż tak skutecznie. Pod jego wodzą większość piłkarzy uwierzyła w siebie, stąd 22 punkty w ośmiu meczach. - Jesteśmy świadomi naszej jakości - mówił po ostatnim zwycięstwie w Ostródzie.

Nie brakuje mu jednak problemów. W meczu z Sokołem może zabraknąć Jakuba Nowaka, który był mocno poobijany, a w słabej formie są Michał Michałek i typowany na jednego z liderów zespołu Artur Golański.

Sokoła nie można lekceważyć, choć bardzo źle zaczął sezon. Zapłacił za to posadą trener Michał Bistuła, którego zastąpił Piotr Kupka. Zmiana przyniosła natychmiastowy efekt, bowiem drużyna została rewelacją ostatnich kolejek: w czterech spotkaniach zdobyła 10 punktów i uciekła ze strefy spadkowej, awansując na ósme miejsce. - Jesteśmy teraz na fali wznoszącej, mamy dobrą serię, która będziemy chcieli podtrzymać w spotkaniu z liderem tabeli - zapowiada szkoleniowiec Sokoła.

Trenerzy Pyrdoł i Kupka zgodnie przyznają, że przed ich zespołach nikogo nie trzeba dodatkowo mobilizować, bowiem spotkanie będzie traktowane prawie jak derby. Poza tym na boisku będzie wielu zawodników mających za sobą występy w obu klubach. W Sokole występują byli ełkaesiacy: Karol Domżał, Mariusz Zasada, Damian Pawlak, Michał Wrzesiński, Oskar Osowski, Marcin Pękała, a w ŁKS: Michał Michałek, najlepszy strzelec aleksandrowskiej drużyny w poprzednim sezonie (17 goli). Poza tym Dariusz Lis, obecny dyrektor ŁKS, był niedawno jeszcze prezesem Sokoła.

ŁKS - Sokół, niedziela, godz. 16

Pozostałe mecze: sobota: Legia II - Pelikan Łowicz (12), Jagiellonia II - Świt Nowy Dwór (13), Ursus - Concordia (16), Huragan Morąg - Sokół Ostróda (16), MKS Ełk - Finishparkiet Drwęca (16.30); niedziela: ŁKS Łomża - Lechia Tomaszów (15), Ruch - Motor (17).