Wszyscy gotowi na Cracovię

Piłkarze ŁKS przygotowują się do piątkowego meczu z krakowską drużyną. I wszystko wskazuje na to, że wszyscy - również Marcin Adamski - będą gotowi do gry
Do spotkania z drużyną prowadzoną przez Stefana Majewskiego ełkaesiacy przygotowują się w ośrodku piłkarskim w Gutowie Małym. W poniedziałek trenowali tam dwukrotnie, a we wtorek ćwiczyli tylko przed południem. Na zajęciach nie było Marcina Pająka, Stefana Potockiego, Adriana Świątka, Adama Czerkasa i Rafała Kujawy, którzy w poniedziałek wystąpili w drużynie Młodej Ekstraklasy, która pokonała na wyjeździe Odrę Wodzisław 2:0.

W środę łodzianie już w pełnym składzie będą trenować w porze meczu (początek o godz. 18 w piątek) na głównej płycie boiska przy al. Unii, a w czwartek przed południem pojadą do Krakowa. W środę sztab szkoleniowy łodzian będzie analizował mecz Cracovii z Piastem, który krakowianie przegrali 0:2.

Wszystko wskazuje na to, że w piątek trener Marek Chojnacki będzie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, oczywiście nie licząc Sebastiana Przybyszewskiego, który dopiero wraca do pełni sił po kontuzji. Na szczęście okazało się, że uraz pleców Marcina Adamskiego, podstawowego gracza defensywy ŁKS, nie jest groźny. - Miał drobne dolegliwości, ale potrzebował zaledwie jednego dnia, aby wrócić do zdrowia - uspokaja Grzegorz Wesołowski, asystent Chojnackiego.

Z defensywą nie ma więc kłopotu. Większym zmartwieniem dla szkoleniowców ŁKS jest forma napastników. W meczu z Odrą Wodzisław w ataku łódzkiej drużyny zadebiutował Dawid Jarka, ale zupełnie zawiódł. Na szczęście w rezerwie pozostają jeszcze Czerkas i Kujawa, a poza tym Chojnacki cały czas liczy na Jarkę. - On potrafi znaleźć się w dogodnych sytuacjach, ale skuteczność to wciąż nasz największy problem, z którym będziemy musieli się zmierzyć w Krakowie - mówi szkoleniowiec.

Dziś w kasie od ul. Bandurskiego rozpoczyna się sprzedaż biletów na piątkowe spotkanie z Cracovią. Dla fanów ŁKS przygotowano 350 wejściówek, które będzie można kupować w środę i czwartek w godz. 16-19.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama