9. kolejka Ekstraklasy: Czwarte z rzędu zwycięstwo Bełchatowa, Legia remisuje

GKS Bełchatów wygrał już już po raz czwarty z kolei, a Legia nie dała rady ŁKS-owi. Wisła zdobyła trzy punkty na beniaminku z Gliwic i została nowym liderem Ekstraklasy. Niespodziewanej porażki doznał Lech Poznań
Zobacz wszystkie bramki z Ekstraklasy w Ekstraklasa.tv »

Ruch Chorzów - Lech Poznań 2:0 - relacja >

Niespodzianka w Chorzowie. Ruch, który w trzech poprzednich ligowych meczach nie zdobył gola, pokonał faworyzowanego Lecha. Chorzowianie rzadziej przeprowadzali akcje ofensywne, ale za to były one bardzo groźne. Przed przerwą dwie z nich celnymi strzałami z kilkunastu metrów zakończyli Tomasz Brzyski i Marcin Nowacki. W II połowie Lech ruszył do odrabiania strat, ale lepsze okazje do zdobycia kolejnych bramek mieli gospodarze.

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1:0 - relacja »

Lechia po bramce Macieja Rogalskiego w pierwszej połowie pokonała Górnika 1:0. W drugiej połowie gdańszczanie przeżywali jednak trudne chwile. Lechia grała z kontry, ale niewiele z nich wychodziło. Tylko raz po przejęciu piłki przez Piotra Wiśniewskiego zapachniało golem - z oddaniem strzału zbyt długo zwlekał jednak Rogalski. Lechia pozostaje niepokonana na własnym boisku, Górnik na wyjeździe nie zdobył jeszcze ani jednego gola.

Mecze sobotnie:

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:0  »

Kiedy już wydawało się, że do przerwy żadna z drużyn nie osiągnie przewagi bramkowej, po akcji i strzale Pawła Brożka piłki dotknął Boguski i piłka przypadkowo wpadła do siatki. Drugiego gola zdobył już sam Brożek głową, także w doliczonym czasie drugiej połowy. Mecz nie należał do najbardziej porywających.

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 0:0  »

Osłabiony kontuzjami ŁKS, który w dodatku przegrał trzy kolejne spotkania, nie pozwolił Legii na wywiezienie z Łodzi trzech punktów. Po słabym meczu wicelider Ekstraklasy zremisował bezbramkowo na wyjeździe z 14. w tabeli ŁKS-em.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:1 »

W 17 min. po świetnej akcji Śląska bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył w ładnym stylu Sebastian Mila. Była to też pierwsza dobra akcja w tym spotkaniu. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał jednak Anderson Silva. Ponownie na prowadzenie gospodarze wyszli po golu Szewczuka z 74 min.

Polonia Bytom - GKS Bełchatów 1:2 »

Przerwana passa dwóch kolejnych zwycięstw Bytomian. Bełchatów wygrywa za to czwarty raz z rzędu i po raz pierwszy od tylu samo spotkań traci bramkę. Stało się to już w 8 min. meczu a strzelcem był Zabłocki. W 19 min. przepięknym strzałem z woleja z 20 m odpowiedział Jarzębowski i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Dopiero w 90 min. gola na wagę 3 punktów dla gości zdobył Cetnarski.

Mecze piątkowe

Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok 1:1  »

Odra zremisowała mecz, który powinna wygrać. W pierwszych 20-stu minutach drugiej połowy zarówno Maciej Korzym jak i Arkadiusz Aleksander powinni strzelić przynajmniej jedna bramkę. Fatalną dyspozycja napastników gospodarzy mógł wykorzystać Tomas Pesir. Jednak piłkarza Jagiellonii przechytrzył Adam Stachowiak, który wygrał z nim pojedynek sam na sam. Goście z Białegostoku w drugiej odsłonie skoncentrowali się głównie na obronie remisu, z rzadka nękając obronę Odry.

Polonia Warszawa - Cracovia Kraków 1:1  »

Skazywana przed meczem na pożarcie Cracovia zdobyła cenny punkt w Warszawie. Kibice zgromadzeni na stadionie przy Konwiktorskiej obejrzeli ciekawe widowisko. Polonia w drugiej połowie była drużyną zdecydowanie lepszą. Najwięcej zagrożenia pod bramką Cabaja było po akcjach Jarosława Laty i wprowadzonego w przerwie Daniela Mąki. Ten ostatni nie wykorzystał najlepszej sytuacji dla gospodarzy. Z remisu "Czarnych Koszul" najbardziej cieszą się piłkarze Wisły, Legii i Lecha, które po tej kolejce będą mogły wyprzedzić drużynę ze stolicy.

Kto Sportowym VIP-em 2008 r. - zagłosuj »