Ekstraklasa: Legia wyprzedziła Polonię

Legia Warszawa pokonała Lechię 3:0 i została nowym liderem Ekstraklasy. W innym niedzielnym meczu GKS Bełchatów wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Dwie bramki GKS zdobył grając w dziesiątkę.
Wszystkie bramki i skróty spotkań na Ekstraklasa.tv »

Legia - Lechia 3:0 - relacja »

Legia wygrywa po dwóch golach Chinyamy i pięknym trafieniu Edsona z rzutu wolnego. Brazylijczyk bramką na 3:0 dał Legii pozycję lidera. Lechia lepiej grała w pierwszej połowie. W drugiej nie była w stanie przeprowadzić składnej akcji. Na Łazienkowskiej wygrywa faworyt i lepsza drużyna. Piłkarzy pożegnały brawa.

Górnik Z. - Bełchatów 2:3 -relacja »

Górnik pokazał jak przegrać wygrany mecz. Po przeszło godzinie gry i dwóch pięknych golach Grzegorza Bonina i Piotra Madejskiego zabrzanie prowadzili 2:1. Dodatkowo grali z przewagą jednego zawodnika, bo z boiska - za akcję ratunkową - został wyrzucony kapitan bełchatowian, Dariusz Pietrasiak. I - choć trudno w to uwierzyć - do końca spotkania ani razu poważniej nie zagrozili bramce rywali tracąc w tym czasie dwa gole!

Wisła - Ruch - 2:0 - relacja »

Wisła nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem wyjątkowo słabego dzisiaj Ruchu. Mecz rozstrzygnął się właściwie już w pierwszej połowie, kiedy do bramki Krzysztof Pilarza trafiali Paweł Brożek i Junior Diaz. Chorzowianie obudzili się jedynie na kilka minut, Mariuszowi Pawełkowi zagrozili na poważnie tylko raz, ale bramkarz Wisły wygrał pojedynek z Marcinem Zającem.

Jagiellonia - Cracovia - 2:0 - relacja »

Czerwona kartka dla bramkarza Cracovii na początku meczu, ustawiła całe spotkanie. Krakowianom sił starczyło tylko na niespełna 70 minut. Do tego czasu mądrze się bronili i szukali szczęścia w kontrze. Potem obrona "pasów" popełniła dwa poważne błędy i to wystarczyło białostoczanom do wygrania meczu. Jagiellończycy zagrali słabo, ale wygrali.

Mecze piątkowe:

Lech - Odra 3:1 - relacja >

Zasłużone zwycięstwo Lecha - pierwsze po trzech meczach bez wygranej. I wreszcie po dość dobrej grze, co pozwala na umiarkowany optymizm przed czwartkowym meczem w Pucharze UEFA z AS Nancy. Odra grała ambitnie, walczyła, ale już po raz drugi w tym tygodniu musiała uznać wyższość Kolejorza.

Arka - Polonia W. 0:1 - relacja »

Lider z Warszawy zagrał w Gdyni słabo, ale na beznadziejną w ostatnich tygodniach Arkę to wystarczyło. Arka przegrała piąty mecz z rzędu!

ŁKS - Śląsk - 0:0 - relacja >

O ile w pierwszej połowie piłkarze obu drużyn potrafili stworzyć kilka okazji podbramkowych, tak w drugiej było ich jak na lekarstwo. Jednak w ostatniej minucie meczu, to podopieczni trenera Marka Chojnackiego stanęli przed znakomitą szansą do strzelenia gola dającego cenne trzy punkty. A tak tylko jeden zdobyty przeciwko Śląskowi oznacza dłuższy pobyt w strefie zagrożonej spadkiem.

Piast - Polonia B. 1:0 - relacja »

Podopieczni Marka Motyki mogli prowadzić po pierwszych 45. minutach 2:0 i spokojnie nastawić się na grę z kontry. Niestety dla nich samych za nieskuteczność zapłacili stratą trzech punktów. Z kolei ekipa Piasta ma powody do zadowolenia, bowiem w drugim kolejnym spotkaniu nie straciła bramki i przeskoczyła w ligowej tabeli bytomską Polonię.

Piłkarze Ruchu muszą mieć oko na Pawła Brożka »