Ekstraklasa: Wisła liderem, Lech lepszy od Polonii

W szlagierze 14. kolejki Lech Poznań pokonał u siebie Polonię Warszawa 2:0. Z tego wyniku najbardziej ucieszyła się Wisła Kraków, która pozostała liderem ekstraklasy. Karakowianie po dwóch bramkach Pawła Brożka i jednym trafieniu Patryka Małeckiego pokonali w sobotę Lechię Gdańsk 3:0.
Wszystkie bramki i skróty meczów »

Mecze niedzielne:

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2:0 »

Lech wygrał zasłużenie, bo przez całe spotkanie był zespołem groźniejszym i miał więcej okazji do strzelenia bramek. Dwie bramki już na początku meczu podłamały Polonię, która choć walczyła do końca meczu, to stworzyła zbyt mało okazji, żeby Turina wyciągał piłkę z siatki. "Czarne Koszule" spadają na drugie miejsce w tabeli. Lech wyprzedza Legię lepszym bilansem bramek i jest już trzeci.

Zobacz piękną bramkę Rengifo - Ekstraklasa.tv >

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 0:2 »

Cracovia jak najbardziej zasłużenie wygrała w Zabrzu i opuściła ostatnie miejsce w tabeli, na które spadł Górnik. Przed przerwą krakowianie, którzy w lidze wygrali dotąd tylko raz (2:0 z ŁKS-em w połowie sierpnia w drugiej kolejce), wykorzystali tylko jeden z wielu błędów obrony gospodarzy. Zrobił to Paweł Nowak, który strzałem z 15m pokonał bramkarza Górnika.

Mecze sobotnie:

ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 0:1 »

Po ośmiu miesiącach piłkarze Ruchu w końcu zdobyli trzy punkty na boisku rywala. Spotkanie w Łodzi stało na bardzo słabym poziomie. Akcji podbramkowych w wykonaniu obu drużyn było jak na lekarstwo. Po porażce z Ruchem sytuacja ŁKS w tabeli stała się wręcz tragiczna. Po ostatnim gwizdku sędziego załamany postawą swojej drużyny trener Marek Chojnacki długo nie opuszczał ławki rezerwowych.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 »

Na trybunach święto zaprzyjaźnionych kibiców, na boisku wymiana ciosów bez sentymentów. Okazuje się, że wiślacy nie kłamią mówiąc, że rozpędzają się dopiero po strzeleniu pierwszej bramki. Przed tygodniem ŁKS trzymał gardę przez cały mecz, w sobotę Lechia posypała się po godzinie gry. Najmłodszy w zespole Patryk Małecki jak profesor wykonał rzut karny, a rywala dobił Paweł Brożek. Gdyby nie Mateusz Bąk, po wiślackiej kanonadzie w drugiej połowie, z bramki Lechii nie byłoby co zbierać.

Jagiellonia - Polonia Bytom 2:2 »

Białostoczanie przedłużyli swą serię meczów bez porażki. Podopieczni Probierza są niepokonani od ośmiu kolejek i wyrównali swoją rekordową serię. Wiosną 1989 r. nie przegrali w sumie ośmiu kolejnych pojedynków. Polonia była o włos od zwycięstwa i to pomimo, że nie grała dobrze. Jagiellonia na własną prośbę zremisowała ten mecz, gdyby zagrała choć trochę skuteczniej, wygrałaby pewnie i bez niepotrzebnych nerwów.

Piast Gliwice - Odra Wodzisław 0:1 »

Zasłużone zwycięstwo wodzisławian, którzy na własnym stadionie grali w roli gości. Trzy punkty w pełnym chaosu spotkaniu zapewnił Odrze jej kapitan - Marcin Malinowski. Podopieczny trenera Ryszarda Wieczorka powoli wraca do formy, jaką prezentował przed kontuzją. Gdyby jego koledzy z drużyny wykorzystali choć jedno z podań popularnego "Maliny", z pewnością wygrana wodzisławian byłaby okazalsza

Liga strzela do zera »

Mecze piątkowe:

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:0 (3:0) »

Koncertowy mecz Legii. Warszawianie wreszcie zagrali jak drużyna. Już do przerwy piłkarze Jana Urbana po golach Iwańskiego, Chinyamy i Kumbeva prowadzili 3:0. W drugiej połowie tempo gry siadło, ale gospodarzom udało się strzelić jeszcze jedną bramkę. Wynik ustalił w 68. minucie Wawrzyniak.

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 2:0 (0:0) »

Arka przerwała serię siedmiu meczów bez zwycięstwa, natomiast GKS został zatrzymany w drodze na szczyt ekstraklasy. Bramka strzelona przez Bartosza Ławę w pierwszej minucie drugiej połowy ustawił grę po przerwie. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damian Nawrocik Łukasz Kowalski strzałem głowa pokonał Kozika, a Arka wygrała 2:0.