Koniec rundy jesiennej: Lech liderem, Legia jednak druga

Lech Poznań osiągnął cel, na własnym stadionie pokonał Polonię Bytom 3:0 i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli na koniec rundy jesiennej. Legia Warszawa, choć również wygrała w takim samym stosunku, uplasowała się dopiero na drugiej pozycji.
Bramki oraz skróty spotkań w Ekstraklasa.tv  »

Lech Poznań - Polonia Bytom 3:0 trwa »

Lech Poznań osiągnął swój cel i zwycięstwem 3:0 nad Polonią Bytom zapewnił sobie fotel lidera. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się peruwiański napastnik Hernan Rengifo. Swoją bramkę zdobył też Jakub Wilk.

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 2:1  »

Na zakończenie rundy jesiennej piłkarze Arki i Cracovii sprezentowali fanom w Gdyni trzy bramki, wszystkie w drugiej połowie. Gospodarze przeważali w niej bezapelacyjnie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Marcin Wachowicz, później wynik podwyższył Zbigniew Zakrzewski. Honorowego gola dla krakowian strzelił w 90. minucie Łukasz Tupalski.

Mecze sobotnie:

Piast Gliwice - Polonia Warszawa 0:2 »

Po remisie z Arką stołeczna Polonia straciła fotel lidera na rzecz Lecha. I nawet zwycięstwo nad Piastem, w obliczu wygranej Legii nad GKS, nie pozwoliło polonistom odzyskać pierwszego miejsca w tabeli. Gole dla gości zdobyli Igor Kozioł a wynik spotkania golem z 90. minuty ustalił Radosław Majewski.

Śląsk - Ruch 3:1 »

Podbudowany zwycięstwem z Wisłą Ruch jedzie do Wrocławia. Jednak i mająca mocarstwowe plany drużyna Śląska (trwają negocjacje z jednym z najbogatszych Polaków Zygmuntem Solorzem) chce przezimować na miejscu umożliwiającym wiosną walkę o czołowe lokaty. W spotkaniu z Ruchem nie zagra jednak Sebastian Mila (pauzuje za kartki), co szczególnie ucieszyło trenera ekipy z Chorzowa Bogusława Pietrzaka. - To kluczowy piłkarz dla drużyny z Wrocławia - powiedział trener Ruchu. - Sam jestem ciekaw, jak sobie bez niego poradzą.

Trafienie Brzyskiego ozdobą meczu we Wrocławiu - wideo »

Legia - GKS 3:0 »

W Bełchatowie mecz był wyrównany tylko do momentu, kiedy gospodarze wreszcie otworzyli wynik spotkania. Po początkowych kłopotach już na początku drugiej części gry Legia zapewniła sobie zwycięstwo nad GKS. Najpierw na listę strzelców wpisał się Maciej Rybus, następnie po fatalnym błędzie bramkarza GKS Krzysztofa Kozika, wynik podwyższył Takesure Chinyama. Ostatnią bramkę w meczu zdobył natomiast pod koniec spotkania Piotr Giza.

Skandaliczne zachowanie Costly'ego - wideo »

Górnik - Jagiellonia 1:0 »

Najprawdopodobniej to ostatni mecz Górnika w takim składzie. W zimowej przerwie zapewne dojdzie do największej ligowej wyprzedaży tego sezonu. Działacze z Zabrza przed starem ligowych rozgrywek zapowiadali walkę o czoło tabeli, a co wyszło z tych zapowiedzi? Górnik jest bliski spadku do I ligi. Czy choć w ostatnim meczu uda mu się wywieźć choćby punkt z przyzwoicie spisującą się w ostatnim czasie Jagiellonią? A może to piłkarze z Białegostoku świętować będą pierwsze od blisko roku wyjazdowe zwycięstwo. Lepszej okazji niż mecz z najsłabszą drużyną ligi szybko nie będzie.

Mecze piątkowe

ŁKS - Lechia 2:1  »

ŁKS odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a drugie na własnym stadionie. Bramki strzelali: Maciej Kowalczyk dla Lechii i Adam Czerkas oraz Rafał Kujawa dla ŁKS.

Wyrównujące trafienie Adama Czerkasa - wideo »

Wisła - Odra: 3:1  »

Hattrick Rafała Boguskiego. Piłkarz Wisły trafił do bramki Odry w 52, 62 i 76 min. A Wisła miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Tymczasem w 81 min. kontrę wyprowadzili goście i Damian Seweryn dał Odrze cień nadziei na dobry wynik w Krakowie.

Zobacz skrót spotkania w Ekstraklasa tv  »

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama