ŁKS szuka w niższych ligach

W łódzkim klubie rozpoczyna się testowanie młodych piłkarzy. Na początek próbie poddanych zostanie siedmiu graczy.
Na stadionie Energetyka w parku na Zdrowiu stawić się mają piłkarze, którzy będą mieli szansę na angaż w drużynie Młodej Ekstraklasy, chociaż oczywiście nie jest wykluczone, że któryś z nich trafi do pierwszej drużyny. Do Łodzi przyjadą zawodnicy m.in. Piasta Błaszki, MKP Szamotuły, Metalu Kluczbork, a także 24-letni Piotr Bajdziek, który ostatnio występował w Czarnych Żagań. - Chce się sprawdzić, więc nie ma problemu - mówi Grzegorz Wesołowski, trener ŁKS. - Pozostałych graczy wypatrzyli nasi skauci i chcemy się przekonać, jak wypadną w teście.

Kandydaci na ełkaesiaków wzmocnieni piłkarzami Młodej Ekstraklasy zmierzą się z pierwszą drużyną o godz. 12. Dla niej z kolei będą to już niemal ostatnie zajęcia w tym roku. Ostatni trening zaplanowano na czwartek. Od piątku ełkaesiacy rozpoczną urlopy, które potrwają do 7 stycznia. W jakim składzie drużyna rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej jeszcze nie wiadomo. Wesołowski chciałby, aby do zespołu dołączyło czterech, pięciu nowych zawodników. Oczywiście nadal też nie wiadomo, czy to właśnie on pozostanie trenerem ŁKS.

Przy al. Unii nie zagra za to Błażej Telichowski. Obrońca Polonii Warszawa, którym interesował się łódzki klub, zdecydował się na podpisanie kontraktu z Jagiellonią Białystok, która jest rywalem łodzian w walce o utrzymanie w lidze.