Hajto i Świerczewski zagrają w ŁKS

Potwierdziły się nasze informacje - Tomasz Hajto i Piotr Świerczewski zostaną wkrótce zawodnikami ŁKS. Obaj dołączą do drużyny podczas zgrupowania w Barcicach
Byli reprezentanci Polski mają pomóc drużynie z al. Unii w utrzymaniu się w ekstraklasie. Jak się dowiedzieliśmy, obaj już w niedzielę dołączą do łódzkiego zespołu. Na ich sprowadzenie nalegał Daniel Goszczyński, główny udziałowiec sportowej spółki. Nieoficjalnie wiadomo, że byli reprezentanci Polski na pieniądze z kontraktów mogą liczyć pod warunkiem pozostania zespołu w ekstraklasie. Według działaczy sprowadzenie tak znanych zawodników powinno poprawić atmosferę w klubie i wokół niego.

Na pytanie, czy Hajto i Świerczewski pojadą na zimowy obóz przygotowawczy, trener Grzegorz Wesołowski odpowiada dyplomatycznie: nie potwierdzam i nie zaprzeczam.

Dla Hajty będzie to powrót po ŁKS po półtorarocznej przerwie. 37-letni stoper w tym czasie występował w Górniku Zabrze. Lecz po przyjściu trenera Henryka Kasperczaka stracił najpierw miejsce na środku obrony, a pod koniec roku nawet w kadrze. Hajto ma grać na środku obrony razem z Marcinem Adamski, albo - jak zdradza Wesołowski - na prawej stronie obrony. Pozyskaniem Świerczewskiego łodzianie byli zainteresowani jeszcze wówczas, kiedy występował w Groclinie Grodzisk Wielkopolski. Po fuzji tego klubu z Polonią Warszawa, doświadczony grał w ekstraklasie bardzo mało. Jesienią rozwiązał kontrakt.

To ponoć nie koniec wzmocnień, bo do Barcic ma także dojechać obrońca młodzieżowej reprezentacji Litwy.

Tymczasem klub z al. Unii opuścił już Adam Marciniak, który wrócił już do Górnika. Trenował za to Dariusz Stachowiak, który - jak sam mówi - ćwiczy dlatego, że nie otrzymał jeszcze oficjalnego pisma z poleceniem powrotu do Zabrza. - Nie jestem zaskoczony, że obaj odchodzą, bo i tak po przyjściu nowych graczy mieli zostać przesunięci do drużyny Młodej Ekstraklasy - tłumaczy Wesołowski.

Trener ma nadzieję, że uda się zatrzymać Pawła Drumlaka i Wahana Geworgyana, którzy pod koniec rundy jesiennej byli czołowymi postaciami zespołu. Wesołowski zapewnia, iż do porozumienia z zawodnikami dojdzie. Wszystko zależy jednak od szefów spółki. - Mam nadzieję, że do niedzieli wszystko będzie jasne - dodaje.

Dzisiaj łodzianie będą mieć sprawdzian szybkościowy, a w niedzielę o godz. 8 wyjadą na zimowy obóz w góry. - Pojedzie 22 zawodników - twierdzi szkolniowiec.

Skomentuj:
Hajto i Świerczewski zagrają w ŁKS
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX