19. kolejka: Lech wygrywa, Legia gromi, Polonia odpada

W niedzielnych meczach Ekstraklasy Legia rozgromiła Odrę 4:0 a Robert Lewandowski strzelił jedyną bramkę spotkania Lech - Jagiellonia. Czołówka nie traci zatem punktów
Zobacz wszystkie bramki z meczów Ekstraklasy »

Lech - Jagiellonia 1:0 »

Po raz kolejny bohaterem Lecha Poznań został Robert Lewandowski. Napastnik lechitów zdobył jedyną bramkę spotkania w 48. minucie po świetnej akcji Tomasza Bandrowskiego. Tomasz Frankowski z Jagielloni po świetnej inauguracji sprzed tygodnia tym razem nie zdobył ani jednej bramki.
Magazyn Ekstraklasy: Wisła wypalona, ale o tytuł walczy

Legia - Odra 4:0>>

Przeciętni grająca Legia nie dała żadnych szans Odrze. Drużyna z Wodzisławia jest jedną z najsłabszych w Ekstraklasie, w niedzielę nie miała żadnych argumentów. Bramki strzelali Rybus, Iwański z karnego, Giza i Roger.

Wisła - Polonia W. 2:1 - relacja »

Po remisie w Bytomiu krakowianie wygrali z bezpośrednim konkurentem do tytułu. Wygrali dlatego, że mają w swoich szeregach Pawła Brożka. Dwa trafienia snajpera Wisły dały mistrzom Polski bezcenne trzy punkty. Polonia grała dobrze i w końcówce była bliska zdobycia wyrównującej bramki, ale posiadała w ofensywie zbyt mało atutów, w przeciwieństwie do gospodarzy, którzy mają w ataku prawdziwy skarb.

Śląsk - Polonia B. 3:0 - relacja »

W pełni zasłużone zwycięstwo Śląska, który dzięki wygranej zbliżył się do czołówki. Bohaterem spotkania został Marek Gancarczyk, którego podania odgrywały kluczową rolę przy wszystkich trafieniach wrocławian. Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale rzutu karnego na bramkę zamienić nie potrafił Sebastian Mila.

Lechia - Ruch 2:0 - relacja »

Po wyrównanej pierwszej połowie , w drugiej Lechia była zespołem zdecydowanie lepszym. Na prowadzenie gdańszczan wyprowadził Krzysztof Bąk. Zwycięstwo przypieczętował pięknym strzałem głową Jakub Kawa. Dzięki wygranej, Lechia zrównała się punktami ze swoim sobotnim rywalem. Sytuacja chorzowian z kolejki na kolejkę coraz bardziej się komplikuje. Podopieczni Pietrzaka w rundzie wiosennej nie zdobyli nawet bramki.

Piast - GKS 1:0 - relacja »

Zespół Dariusza Fornalaka udowodnił, że ma patent na drużynę z Bełchatowa. Po zdobyciu cennego punktu w Bełchatowie, w rewanżu gliwiczanie w pełni zasłużenie wygrali 1:0. Jedyną bramkę spotkania po składnej akcji zdobył już w pierwszej części meczu Sebastian Olszar. Dzięki wygranej Piast ma nawet szansę na wydostanie się ze strefy zagrożonej spadkiem.

ŁKS - Cracovia 4:3 - relacja »

Mimo iż ŁKS po pierwszej połowie przegrywał z Cracovią 1:2, to oblężenie bramki przyjezdnych w drugiej połowie przyniosło rezultaty. Zwycięske bramki dla gospodarzy padały w 89 i 95 minucie spotkania.

Górnik - Arka 2:2 - relacja »

Górnik Zabrze, który w zimowej przerwie wydał na transfery cztery miliony złotych tylko zremisował z Arką Gdynia 2:2. Trener Kasperczak mógł mieć po tym meczu jednak znacznie większe pretensje do swoich piłkarzy, gdyż bramka na wagę remisu dla Górnika padła na 10 minut przed końcem spotkania.

Specjalny serwis o Ekstraklasie na Sport.pl - czytaj tutaj »