Nowy prezes ŁKS-u

Mirosław Wróblewski przez najbliższe cztery lata będzie prezesem stowarzyszenia ŁKS.
Jego były już wiceprezes zdecydowanie wygrał wybory, bo drugi z kandydatów - Mirosław Pękacki - zrezygnował z ubiegania się o fotel. Wróblewski ma 60 lat. W ŁKS-ie działa od 1986 r. z sześcioletnią przerwą na pełnienie funkcji prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Teraz przed nim trudne wyzwania - przede wszystkim spłata prawie 3 mln zł zadłużenia oraz znalezienia sposobów finansowania stowarzyszenia. - Niedługo zostaniemy pozbawiani jednego źródła utrzymania, czyli giełdy handlowej - martwi się Wróblewski. - Priorytetem będzie więc znalezienie miejsca na nowe targowisko. Do końca lata giełda handlowa będzie raczej funkcjonowała wokół stadionu przy al. Unii, ale po wakacjach zostanie przeniesiona na Retkinię. Pierwszą sprawą do załatwienia będzie jednak znalezienie sponsora dla siatkarek.

W składzie nowego zarządu znaleźli się: Sławomir Perz, Jarosław Bielski i Marcin Durasik. - Ostatni członek zarządu zostanie wkrótce powołany - deklaruje Wróblewski.

Na etatach w stowarzyszeniu obecnie pracuje pięć osób. Natomiast liczbą ćwiczących w pięciu sekcjach dochodzi do 200 zawodników. W stowarzyszeniu pozostało pięć sekcji: drugoligowa siatkówka kobiet, młodzieżowa piłka nożna, lekkoatletyka, zapasy i podnoszenie ciężarów.