Sprawa licencji dla ŁKS zostanie ponownie zbadana

Przewodniczacy Komisji Odwoławczej ds. Licencji Zbigniew Lewicki został dziś przekonany do ponownego zajęcia się sprawą licencji dla ŁKS, gdy przywiózł do siedziby związku uzasadnienie decyzji tejże komisji o braku licencji dla ŁKS.
Komisja Odwoławcza ponowna decyzję podejmie prawdopodobnie w czwartek. W zeszłym tygodniu klubowi z Łodzi nie przyznano licencji. Działacze spóźnili się z uzupełnieniem dokumentacji. Zgodnie z regulaminem rozgrywek Ekstraklasy i prawem związkowym to decyzja ostateczna, bo od orzeczenia Komisji Odwoławczej nie ma odwołania. Taką interpretację przyjął organizator rozgrywek spółka Ekstraklasa SA i w tabeli na stronie internetowej spółki ŁKS znajduje się na ostatnim miejscu.
Licencja ŁKS: decyzja PZPN ostateczna ale nie ostatecznie


Już w piątek zarząd PZPN podjął jednak uchwałę, w której zdecydował się przekonać komisję do ponownego zajęcia się tą sprawą.

- Doskonale znam obowiązujące procedury i będę się ich twardo trzymał. Po to zostałem powołany na przewodniczącego komisji, aby przestrzegać przepisów - odpowiadał niedawno przewodniczący Lewicki na pytanie czy ŁKS ma szansę na utrzymanie. We wtorek zmienił zdanie.

ŁKS uzupełnił już brakujące dokumenty. Ponoć chodziło o braki w zabezpieczeniu finansowym klubu. Jeśli klub z Łodzi otrzyma licencję, a wszystko na to wskazuje, z Ekstraklasy spadną Cracovia i Górnik Zabrze, a Arka Gdynia zagra w barażu o utrzymanie z trzecią drużyną I ligi.

ŁKS bez licencji. Koniec i kropka - czytaj tutaj »