ŁKS: Hat trick Adama Czerkasa

Sparing z trzecim zespołem II ligi poprzedniego sezonu był pierwszą grą kontrolną ełkaesiaków przed nowym sezonem.
Trener Grzegorz Wesołowski pomieszał zawodników, którzy mieli pewne miejsce w składzie, z tymi, którzy wiosną byli rezerwowymi. Natomiast Tomasza Hajtę, Pawła Drumlaka, Roberta Łakomego i Jakuba Biskupa w ogóle zabrakło na boisku, bo narzekają na drobne urazy. Ciekawym eksperymentem było ustawienie w środku pola Kamila Cyrana ze Stali Niewiadów. - Postawa tego młokosa bardzo mnie zaskoczyła - mówił Grzegorz Klejman, współudziałowiec ŁKS-u SSA. - Miał trochę kłopotów z kondycją, ale po przepracowaniu okresu przygotowawczego powinien być wzmocnieniem.

Testowani w sparingu obrońca Jozef Petrik i napastnik Charles Nwogau także nie zawiedli. Czech dobrym występem zapewniał sobie miejsce na zgrupowaniu w Wiśle, a Nigeryjczyk został zaproszony na następne mecze kontrolne.

W sparingu z drugoligowcem z Otwocka łodzianie zapewnili sobie wygraną już w pierwszej połowie. Wynik otworzył Czerkas, który po solowej akcji zdobył widowiskowego gola. Później Rafał Kujawa wykorzystał błąd defensywy rywali i po zagraniu Adriana Świątka pokonał z bliska Adama Stańczaka. Na kolejne bramki przyszło czekać licznie zgromadzonym kibicom zaledwie cztery minuty. Na 3:0 podwyższył Czerkas, który po chwili poprawił wynik na 4:0. Co ciekawe, Czerkas potrzebował zaledwie 20 minut, aby ustrzelić hat tricka. - Cieszy powrót do formy Adama, który wyleczył już wszystkie dolegliwości - uważa Klejman.

Po zmianie stron szkoleniowiec ŁKS-u dokonał kilku zmian, ale łodzianie nadal mieli przewagę. Dwa gole zdobył Charles Nwaogu.

Sparing ze Startem był, niestety, pożegnaniem Roberta Sieranta z ŁKS-em, który od wtorku rozpoczyna treningi w Tawrii Symferopol. 30 czerwca wygasa jego kontrakt z łódzkim klubem, dlatego może odejść do ósmego zespołu ukraińskiej ekstraklasy za darmo.

Nie dojechał na sparing wcześniej zapowiadany bramkarz Maciej Nalepa, który ponoć waha się, czy wybrać ofertę ŁKS-u, czy Lecha Poznań.

Dziś o godz. 8 łodzianie pojadą na 11 dni do ośrodka w Wiśle, gdzie będą się przygotowywać do sezonu.

ŁKS - Start Otwock 6:1 (4:0) Gole: Czerkas (17., 32., 37.), Charles Nwaogu (50., 85.), Kujawa (28.) - Warszawski (60., rzut karny)

ŁKS: Pająk - Freidgeimas, Ognjanović, Adamski, Petrik - Ostalczyk, Cyran, Kaszczelan, Świątek - Kujawa, Czerkas oraz Waśków, Ivanović, Salski, Gieraga, Sierant, Bendkowski, Radzius, Mordzakowski, Nwaogu, Djenić.