Wiceprezes PZPN popiera przesunięcie startu ekstraklasy

- Jeśli przesunięcie startu ekstraklasy zagwarantuje, że sytuacja się wyjaśni, poprę ten wniosek - mówi Sport.pl przed czwartkowym posiedzeniem zarządu PZPN wiceprezes związku Antoni Piechniczek.
We wtorek komisja licencyjna PZPN znów nie przyznała licencji ŁKS, co oznacza degradację tego klubu z ekstraklasy. Dopiero 12 sierpnia sprawę nie przyznania tej licencji ma rozpatrywać sąd administracyjny. Tymczasem termin startu ekstraklasy to 31 lipca.

Dla Sport.pl Antoni Piechniczek, wiceprezes PZPN:

- Jeśli przesunięcie startu ekstraklasy zagwarantuje, że sytuacja się wyjaśni, poprę ten wniosek. Może być przecież tak, że rozgrywki się rozpoczną, a po dwóch tygodniach sąd przyzna rację ŁKS. Nie możemy ryzykować procesów. Ale proszę pamiętać, że na zmianę terminu musi się też zgodzić ekstraklasa.

Musimy też zastanowić się nad przyszłością. Uważam, że trzeba zmienić regulamin tak, by zespołu, który nie dostał licencji, nie przesuwano na ostatnie miejsce w tabeli. Na boisku łodzianie zajęli siódme miejsce i powinni dostać za nie premię. Przydałaby się także zmiana w ustawie o sporcie kwalifikowanym, by takie spory rozstrzygał Trybunał Arbitrażowy przy PKOl, a nie sąd administracyjny. Decyzję poznawalibyśmy szybciej.

ŁKS jedzie na zarząd PZPN. Odwołają komisję? - czytaj tutaj »