ŁKS i Widzew jednak w I lidze

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na czwartkowym spotkaniu zatwierdził wcześniejsze decyzje - obie łódzkie drużyny zagrają w nowym sezonie w 1 lidze. Ostatnia nadzieję pogrzebał fakt, że PZPN nie zgodziło się na przełożenie startu Ekstraklasy
Wcześniej Komisja Odwoławcza do spraw Licencji nie przyznała ŁKS licencji na grę w ekstraklasie. O degradacji Widzewa przesądziła decyzja Komisji do spraw Nagłych. Decyzja w stosunku do ŁKS jest ostateczna, bo Zarząd nie zbierze się już do momentu startu ekstraklasy. I kolejkę zaplanowano na weekend 31 lipca - 2 sierpnia. Zarząd nie podjął żadnej decyzji, która mogłaby dać nadzieję łódzkim drużynom, choć możliwa była decyzja o przesunięciu startu ligi, lub zmianach w Komisji Licencyjnej. Wyznaczono jedynie mediatora, który ma reprezentować PZPN w sporze z ŁKS przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Został nim jeden z wiceprezesów PZPN, Antoni Piechniczek.

Cień szansy ma jeszcze Widzew jeśli przed startem ekstraklasy zbierze się Trybunał Arbitrażowy przy PKOL i ponownie anuluje ubiegłoroczny wyrok degradacji klubu. Jest to jednak mało prawdopodobne.

Obydwie łódzkie drużyny zagrają więc w zbliżającym się sezonie w pierwszej lidze, a w ekstraklasie wystąpią Korona Kielce i Cracovia.

Piłkarze Wisły przepraszają kibiców - czytaj tutaj »