Piłkarze ŁKS: Przeciwko nam jest Cracovia i Przegląd Sportowy

Zawodnicy ŁKS, którzy nie zagrają w Ekstraklasie z powodu braku licencji oskarżają o złą wolę pozostałe kluby ekstraklasy, szefostwo Ekstraklasy SA i ?Przegląd Sportowy?.
ŁKS nie dostał licencji z powodu braków w dokumentach we wniosku licencyjnym. Klub spóźnił się z przekazaniem informacji o finansowaniu i dotyczących stadionu. Mimo trwającej przez całe lato batalii z PZPN o przywrócenie do gry, związek utrzymał decyzję Komicji Licencyjnej.

"Okazuje się że w naszej lidze można kupować mecze i ponieść karę minimalna (jak minus 10 punktów), ale można też nie zawinić w niczym i zostać zdegradowanym. My, piłkarze, jesteśmy tym zdruzgotani" - czytamy w oświadczeniu. Dziesięcioma punktami przed startem rozgrywek została ukarana Jagiellonia Białystok.

"Najbardziej zaskoczyła nas w tym całym zamieszaniu postawa działaczy, trenerów i piłkarzy innych klubów, które nie potrafiły zapewnić sobie utrzymania w Ekstraklasie w sposób czysto sportowy. Prym wiodła w tym Cracovia Kraków pod batutą Janusza Filipiaka" - piszą piłkarze. Cracovia nie dopełniła wszelkich formalności związanych ze wskazaniem stadionu, na którym będzie grać. Klub jesienią będzie korzystał z boiska Zagłebia Sosnowiec, ale wszystkie formalności załatwiono dopiero w tym tygodniu. Nie naruszono jednak prawa związkowego. Klub skorzystał jednak na degradacji ŁKS, bo pod koniec ubiegłego sezonu zajął w lidze miejsce spadkowe.

Piłkarze zaatakowali "Przegląd Sportowy". Według nich w całym zamieszaniu gazeta wyraźnie trzyma stronę krakowian. "Brakuje tylko tego by w najbliższym czasie doszło do kolejnej manipulacji opinią publiczną ze strony Przeglądu Sportowego. Nie zdziwimy się jeżeli ukażą się w gazecie sfabrykowane treści oraz tendencyjne komentarze dotyczące wniosku licencyjnego Łódzkiego Klubu Sportowego. Nam marzy się, by upubliczniono wnioski licencyjne wszystkich klubów Ekstraklasy, aby każdy mógł sobie wyrobić własne zdanie" - piszą autorzy listu.

Pełne oświadczenie piłkarzy ŁKS - czytaj tutaj »