ŁKS wciąż bez licencji na ekstraklasę

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odroczył rozpatrywanie wniosku ŁKS o uchylenie decyzji Komisji Odwoławczej, która nie wyraziła zgody na występy łodzian w ekstraklasie w sezonie 2009/2010.
Powodem była odmowa przyznania statusu uczestnika w rozprawie Cracovii, o co krakowski klub wnioskował w czerwcu. - Do czasu uprawomocnienia się decyzji rozprawa zostanie odroczona - informuje Kamil Janiszewski, rzecznik ŁKS SSA. - Nowej daty rozprawy sąd nie podał.

Cracovia poprosi teraz sąd o pisemne uzasadnienie decyzji, które WSA powinno dostarczyć wszystkim zainteresowanym stronom w ciągu 30 dni. Następnie Cracovia będzie mogła zaskarżyć odmowę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten będzie musiał zapoznać się z dokumentacją sprawy, a następnie wyznaczy datę rozprawy odwoławczej.

Według działaczy z al. Unii nie ma teoretycznych szans, aby sprawa trafiła na wokandę za trzy, a nawet za cztery tygodnie. Dopiero po decyzji NSA sprawą wniosku łodzian zajmie się WSA. Ale już teraz można wnioskować, że wyrok w sprawie ŁKS kontra PZPN może zapaść dopiero z końcem rozgrywek ligowych, czyli w maju przyszłego roku.