ŁKS chce przerwać złą wyjazdową serię

Piłkarze ŁKS-u jadą do Bielska-Białej po pierwszą wygraną na wyjeździe. - Będzie ostra walka, bo obie drużyny tracą zbyt dużo punktów do czołówki tabeli - mówi Grzegorz Wesołowski, trener łodzian.
W tym sezonie łodzianom na wyjazdach raczej się nie wiodło - w czterech meczach na boiskach rywali zdobyli zaledwie punkt (remis z Dolcanem Ząbki). I w efekcie zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli.

Według trenera Grzegorza Wesołowskiego jego zespół stać na premierową wygraną poza Łodzią, tym bardziej że przed sobotnim spotkaniem z Podbeskidziem szkoleniowiec nie ma kłopotów z wystawieniem optymalnego składu. Choć nadal nie mogą zagrać Gabor Vayer i Adrian Woźniczka, to trener wierzy, że to już koniec pecha prześladującego jego piłkarzy.

Wszystko wskazuje na to, że ŁKS wyjdzie na boisko w niemal identycznym składzie, w jakim zagrał po przerwie w spotkaniu z GKP Gorzów Wielkopolski. Na prawą obronę wraca Dejan Ognjanović, na skrzydłach zagrają szybcy Mieczysław Sikora i Adrian Świątek, a duet napastników stworzą Rafał Kujawa i Łukasz Gikiewicz, którzy zdobywali gole w zwycięskim meczu z GKP.

Sobotni mecz będzie szczególny dla Sikory, który ostatnie pół roku spędził w Podbeskidziu. 27-letni pomocnik ma szanse zagrać po raz 25. w drużynie z al. Unii. - Może jubileusz uświetni zwycięskim golem - śmieje się Wesołowski.

Szkoleniowiec wierzy, że dla jego zespołu spotkanie z Podbeskidziem będzie przełomowe. - Z kim mamy zdobywać punkty, jeśli nie z drużynami słabszymi od siebie? W sobotę trzeba zrobić duży krok do przodu. Sukces odblokowałby nas. Jestem o tym gorąco przekonany - mówi.

W tym sezonie Podbeskidzie straciło u siebie już sześć punktów, remisując z MKS-em Kluczbork, Zniczem Pruszków i Górnikiem Łęczna. Zdecydowanie lepiej drużyna z Bielska-Białej spisuje się na wyjazdach, skąd przywiozła pięć punktów, co łącznie wystarczyło na 12. miejsce w tabeli. Spotkanie poprowadzi Adam Kajzer z Rzeszowa. Początek meczu o godz. 19.

Przypuszczalny skład ŁKS-u: Wyparło - Ognjanović, Hajto, Adamski, Klepczarek - Sikora, Mowlik, Mączyński, Świątek - Kujawa, Gikiewicz.