ŁKS gorszy od Sokoła. Ale trener zadowolony

Grzegorzowi Wesołowskiemu najbardziej przypadła do gustu gra nowych zawodników.
Wesołowski zdecydował, że przeciwko Sokołowi Aleksandrów każdy z piłkarzy zagra przynajmniej przez 45 minut. W pierwszej połowie wyszedł na boisko skład szykowany na mecz z Widzewem. Atutem ŁKS-u była druga linia, w której najlepiej wypadli Mariusz Kukiełka i Piotr Madejski.

Mecz był szybki, choć trudno było o składne akcje. Tuż przed przerwą Tomasz Hajto przewrócił w polu karnym Dominika Okanu i sędzia przyznał drugoligowcom rzut karny. Pierwsze uderzenie doświadczonego Arkadiusza Świętosławskiego Bogusław Wyparło obronił, ale przy dobitce był bez szans.

Druga połowa była wyrównana, choć w drużynie z al. Unii zagrali dublerzy. Drugi gol padł po błędzie Pawła Waśkowa, który przepuścił piłkę między rękami. Od tego momentu ŁKS miał wyraźną przewagę. Ze zmienników dobrze zaprezentowali się: Szymon Salski (próbowany na prawej obronie) i Mateusz Marciszko. Niczym pozytywnym nie zaskoczył za to testowany Dominik Płaza (ostatnio występujący w Finlandii), choć po jego zagraniu Janusz Wolański zaliczył honorowe trafienie.

Trener Wesołowski był zadowolony z postawy większości zawodników. Oznacza to, że po przyjęciu nowej spółki do PZPN-u podpisane zostaną kontrakty z Piotrem Świerczewskim, Kukiełką, Madejskim i Wahanem Geworgyanem.

Szkoleniowiec ŁKS-u twierdzi, że do środy rozstrzygnie się, czy drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Turcji. Ma za nie zapłacić sponsor. Dziś ŁZPN ma przyjąć nową spółkę. To jest warunek przeniesienia licencji na grę w I lidze.

ŁKS - Sokół 1:2 (0:1)

Gole: Wolański (75.) - A. Świętosławski (42, 60.)

ŁKS: Wyparło - Łakomy, Hajto, Adamski, Woźniczka - Geworgyan, Świerczewski, Madejski, Kukiełka, Nawrocik - Gikiewicz oraz Waśków, Mowlik, Wolański, Salski, Gieraga, Kujawa, Marciszko, Golański, Płaza.

Sokół: Sima - Noga, Słyścio, Cyran, Hafeez - Bartos, Turek, A. Świętosławski, Woźniczak - Uche Obi, Okanu oraz: Dębowski, Kuklis, Kukieła, Karp, Jałocha, Podsiadły, Tarkowski.