Dwa młodzi ormianie zagrają dla łódzkiego beniaminka

ŁKS podpisał już kontrakty z czterema nowymi piłkarzami. Następne dwa mają zostać zawarte jeszcze w tym tygodniu.
Pierwszym nowym zawodnikiem beniaminka został Marek Saganowski, który po 11 latach zdecydował się wrócić do klubu, którego jest wychowankiem. Po nim umowy podpisali Tomasz Nowak, Cezary Stefańczyk i Radosław Pruchnik.

Tomasz Kłos, menedżer ŁKS-u, zapowiedział, że wkrótce do ŁKS-u trafi dwóch lub nawet trzech zawodników. "Gazeta" dowiedziała się, że chodzi o 17-letniego Aghvana Papikyana i jego o rok starszego brata Wołodię.

O dwójce młodych utalentowanych Ormian napisaliśmy w styczniu, kiedy zainteresowało się nimi Dynamo Moskwa. Po naszym tekście trenerzy ówczesnego lidera I ligi postanowili sprawdzić obu braci. Aghvan zagrał w sparingu ŁKS-u z Olimpią Grudziądz, zaliczając asystę przy golu Dariusza Kłusa. Po meczu Wieszczycki tłumaczył, że ojciec piłkarzy wycenił umiejętności swoich synów trzykrotnie wyżej. Wtedy zapłacono Dolcanowi Ząbki za Patryka Kubickiego.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło, bo w tym tygodniu obaj młodzi piłkarze mają podpisać kontrakty z ŁKS-em. - Co tu dużo mówić, jestem zadowolony, że rozmowy zakończyły się porozumieniem - ujawnia Albert Papikyan, ojciec zawodników. - Spełniają się nasze marzenia i synowie zagrają w drużynie seniorów klubu z al. Unii.

Piotr Faryński, u którego Ormianie ostatnio trenowali, nie ukrywa radości, że najbardziej uzdolnieni juniorzy wreszcie zasilą pierwszą drużynę. - Dotychczas nasi czołowi gracze byli przejmowani przez inne kluby. Teraz wreszcie mamy transfer w odwrotnym kierunku - żartuje. Wszystko dlatego, że grupy młodzieżowe należą do Piłkarskiej Akademii ŁKS-u, dlatego należy przeprowadzić formalny transfer każdego juniora do spółki.

W środę o godz. 10 piłkarze ŁKS-u, a wśród nich Aghvan i Wołodia, zaczną przygotowania do nowego sezonu. Szefowie ŁKS-u będą musieli uzyskać dla tego drugiego pozwolenie na pracę. Drugi z braci nie ma jeszcze 18 lat, nie potrzebuje więc takiej zgody. Na środowym treningu oprócz czwórki nowicjuszy i Ormian będzie też m.in. 18-letni bramkarz Adrian Olszewski z drużyny juniorów. - To ogromny talent - chwali go Faryński.

Do niedzieli ełkaesiacy będą ćwiczyć w Łodzi, a później pojadą na 10 dni do Wisły.