ŁKS odesłał testowanych piłkarzy. Bo byli za słabi

W meczach ŁKS-u z Koroną Kielce wystąpiło aż siedmiu nowych piłkarzy. Już w sobotę wszyscy zostali odesłani do domów, bo byli za słabi.
- Wszyscy kandydaci dostali szansę i nikt nie mógł się uskarżać, że zagrał mało albo w ogóle nie pojawił się na boisku - tłumaczył trener Andrzej Pyrdoł. W sobotę do Kielc dojechali Marcin Woźniak (ostatnio Sandecja Nowy Sącz), Bułgar Janko Hristov (Dynamo Mińsk), Rafał Kosiec (Świt Nowy Dwór), Oskar Osowski (Sokół Aleksandrow), a także ćwiczący od kilku dni Przemysław Kita (Włókniarz Pabianice), Chorwat Ivan Babić i Piotr Kulpaka (Lech Rypin). Wszyscy wystąpili w pierwszym z dwóch sparingów z Koroną. Wypadli bardzo słabo, więc bez żalu zostali pożegnani. - Nie byliby w stanie zwiększyć rywalizacji w zespole - ocenił testowanych szkoleniowiec. Był jednak wyjątek. - To Woźniak, który wystąpił na lewej stronie obrony - zdradza. Zawodnik, który ma na koncie występy w KSZO Ostrowiec i Pogoni Szczecin, prawdopodobnie przyjedzie jeszcze raz na testy. Interesuje się nim jednak Sandecja Nowy Sącz. W kadrze zabraknie też bramkarza Adriana Olszewskiego. - Nie można marzyć o grze w ekstraklasie, skoro przepuszcza się piłkę między nogami - wyjaśnił Pyrdoł. Na piątkowy sparing z Lechią Gdańsk mają dojechać kolejni piłkarze.

W Kielcach nie mogli zagrać Bogusław Wyparło i Michał Łabędzki (niegroźne kontuzje). Mimo takiego osłabienia łodzianie byli równorzędnymi rywalami dla gospodarzy, ale zabrakło im skuteczności. Dobre okazje mieli Tomasz Nowak i Marek Saganowski. Korona prowadziła, a do remisu doprowadził Marcin Smoliński. - Uwierzyłem wtedy, że uda się dowieźć remis do końca - opowiada trener. Tak się nie stało, bo Paweł Waśków przepuścił piłkę uderzoną przez Aleksandra Vukovica z ponad 30 metrów. - Tłumaczył, że był zasłonięty - wyjaśnia Pyrdoł.

Nie było w Kielcach Damiana Seweryna, który szuka sobie nowego klubu. Jeśli mu się nie uda, będzie grał w zespole Młodej Ekstraklasy.

Dziś większość ełkaesiaków ma wolne.

KORONA - ŁKS 3:0 (2:0)

Gole: Lenartowski (5.), Lech (33.), Malarczyk (77.).

ŁKS: Olszewski - Pawlak (46. Gieraga), Kulpaka, Hristov, Kaczmarek - Kosiec, Romańczuk, Pruchnik, Kubicki (46 Osowski) - Babić, Wojtczak (46 Kita).

KORONA - ŁKS 2:1 (1:0)

Gole: Korzym (26.), Vuković (77.) - Smoliński (58.).

ŁKS: Waśków - Stefańczyk (75. Gieraga), Adamski, Klepczarek, Woźniak - Bykowski, Kłus, Nowak, Smoliński - Saganowski (80 Wojtczak), Mięciel.