Kibice Widzewa nie mogą jechać na mecz z PGE GKS. Ale do Bełchatowa... i tak pojadą

Ukarani zakazem wyjazdowym kibice Widzewa nie mogą wejść w zorganizowanej grupie na sobotnie spotkanie z PGE GKS. Fani łódzkiej drużyny zmówili się więc na legalną demonstrację pod stadionem w Bełchatowie.
Po meczu ostatniej kolejki, w którym Widzew zmierzył się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, komisja ligi postanowiła ukarać oba kluby za naganne zachowanie ich kibiców. Śląsk został ukarany grzywną w wysokości 50 tys. zł oraz zakazem wyjazdowym dla zorganizowanej grupy kibiców na mecze Śląska do końca rundy.

Z kolei Widzew za wulgarne okrzyki swoich fanów musi zapłacić 5 tys. zł, a jego sympatycy nie mogą pojechać na mecz z PGE GKS. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę o godz. 13.30. Wiadomo już, że na stadionie w Bełchatowie zasiądzie grupa miejscowych fanów Widzewa.

Kolejna grupa zbierze się przed stadionem. "Wieść niesie, że w najbliższą sobotę w godzinach 13:30 - 15:30 pod stadionem GKS Bełchatów odbędzie się legalne zgromadzenie obywateli Polski. Celem tych zgromadzeń jest krytyka polityki rządu w stosunku do kibiców" - można przeczytać na oficjalnym forum kibiców Widzewa. "Na mecz w zorganizowanej grupie jechać niestety nie możemy, ale skoro odbędą się przypadkiem w tej samej okolicy legalne (zgłoszone do Urzędu Miasta Bełchatowa) zgromadzenia, to mieszkańcy Łodzi i okolic powinni się tam wybrać. Przecież zbliżają się wybory!"

Na forum pomysł ten zyskał wielkie poparcie. Z licznych wpisów wynika, że do Bełchatowa wybierają się nie tylko kibice z Łodzi, lecz także Aleksandrowa, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, a nawet Warszawy. Do Bełchatowa mają dojechać albo prywatnymi samochodami, albo wynajętymi autokarami.

Władze miasta o planowanym zgromadzeniu poinformowały policję. Na miejscu porządku pilnować będzie także straż miejska.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w Bełchatowie regularnie dochodzi do starć grup kiboli GKS i Widzewa. Tylko w ostatnich dziewięciu miesiącach policja odnotowała 18 kibolskich wydarzeń. Czytaj cały reportaż: Kibole GKS przesiąknięci nienawiścią. "Najważniejsze to bić żydków z Widzewa".