T-Mobile Ekstraklasa. Trener reprezentacji Polski ocenia Widzew: Jeśli będzie grał tak, jak z Jagiellonią, to...

W ostatniej kolejce Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 4:2. - Trener łodzian dobrał bardzo dobrą taktykę, ustawił zespół do stałych fragmentów gry - chwali Radosława Mroczkowskiego selekcjoner reprezentacji Polski.
Łodzianie zwycięstwo z Jagiellonią w dużej mierze zawdzięczają stałym fragmentom gry, z których zdobyli dwa z czterech goli. - Widzew wykorzystał swoją przewagę fizyczną. Po raz kolejny potwierdziło się, że bolączką Jagiellonii są stałe fragmenty gry. Trener łodzian dobrał bardzo dobrą taktykę, ustawił zespół do stałych fragmentów gry. Gdy spojrzymy, kto strzelał bramki [m.in. obrońcy Jarosław Bieniuk i Sebastian Madera - przyp. red.], to potwierdzi się, że nie było to dziełem przypadku - zauważa w rozmowie z widzew.pl Stefan Majewski, trener reprezentacji Polski do lat 23.

Majewski, który kilka lat temu wprowadził Widzew do ekstraklasy, komentował niedzielne spotkanie dla telewizji Polsat. 55-letni szkoleniowiec uważa, że zwycięstwo jego byłej drużyny było w pełni zasłużone.

Dzięki niedzielnej wygranej piłkarze z al. Piłsudskiego awansowali na czwarte miejsce w tabeli, a do prowadzącego Śląska Wrocław tracą zaledwie dwa punkty. Na co zdaniem Majewskeigo stać w tym sezonie Widzew? - Jeżeli będzie grał tak, jak z Jagiellonią, to zajmie wysokie miejsce w tabeli. Oby tak było - kończy szkoleniowiec.

W najbliższej kolejce widzewiacy zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę o godz. 13.30.