T-Mobile Ekstraklasa. Fornalik jeszcze nie przegrał z Widzewem, tak jak do niedawna Michniewicz

W sobotę o godz. 13.30 Widzew zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów, który prowadzi trener Waldemar Fornalik. Były szkoleniowiec Widzewa jeszcze z nim nie przegrał
W ostatnią niedzielę łódzka drużyna grała z Jagiellonią Białystok prowadzoną przez Czesława Michniewicza. Wcześniej - jako trener Zagłębia Lubin i Lecha Poznań - Michniewicz z Widzewem nie przegrał. W niedzielę miał swój pierwszy raz - było 4:2 dla drużyny z al. Piłsudskiego.

Trener Ruchu z łódzkim zespołem rywalizował trzykrotnie. Przypomina o tym strona widzew.pl. Fornalik nie przegrał żadnego z tych meczów. Pierwsze spotkanie - w Pucharze Polski - zakończyło się zwycięstwem chorzowian. We wrześniu 2009 r. przy al. Piłsudskiego było 0:1. Gol padł po samobójczym trafieniu Jarosława Bieniuka.

Do drugiego meczu doszło już w ekstraklasie. W 7. kolejce ubiegłego sezonu Widzew prowadził w Chorzowie po bramce Piotra Grzelczaka, ale na 12 min przed końcem wyrównał Arkadiusz Piech. W rewanżu, który odbył się w Łodzi, również bez remis. Tym razem gole jednak nie padły.