"Daily Record": Gwiazda Dundee na celowniku... Widzewa. Następca Dudu?

"Widzew Łódź jest zainteresowany pozyskaniem szkockiego obrońcy Paula Dixona" - podała internetowa strona "Daily Record". Czy lewy obrońca Dundee United zostanie przy al. Piłsudskiego następcą rozchwytywanego Brazylijczyka Dudu?
Z kotami niczego się nie upoluje, czyli co ma Jose Mourinho do sytuacji w ataku Widzewa

Dudu jest jednym z najlepszych obrońców w polskiej lidze, i to nie tylko grających po lewej stronie boiska. Dobra gra Brazylijczyka sprawiła, że jego pozyskaniem zainteresowało się kilka czołowych klubów w Polsce. Niedawno pisaliśmy, że 26-latka chętnie zatrudniłaby Jagiellonia, której trenerem jest były szkoleniowiec Widzewa - Czesław Michniewicz. Sam szkoleniowiec w ostatniej rozmowie ze sport.pl przyznał, że przy al. Piłsudskiego jest wielu piłkarzy, z którymi chciałby jeszcze współpracować. - Nie chcę być tym, który będzie rozkradał Widzew. Ale jeśli Widzew wystawi zawodników na sprzedaż, to nie wykluczone, że my również staniemy do przetargu - stwierdził Michniewicz.

Trudna sytuacja finansowa łódzkiego klubu może sprawić, że na liście transferowej będzie musiało znaleźć się kilku kluczowych piłkarzy, w tym m.in. właśnie Dudu, na którym klub będzie mógł zarobić niemałe pieniądze. Coraz głośniej mówi się o tym, że do wyścigu po Brazylijczyka szykują się także Wisła Kraków i Lech Poznań.

Być może następcę Dudu na lewej stronie obrony Widzew znajdzie w Szkocji. Internetowe wydanie "Daily Record" poinformowało, że na celowniku łódzkiego klubu znalazła się "gwiazda Dundee United Paul Dixon". - Lewemu obrońcy Dundee United pod koniec sezonu wygasa kontrakt i Widzew już wyraził zainteresowanie 24-latkiem - pisze "Daily Record", która dodaje, że po niemal czterech latach gry w Dundee wyjazd do Europy Wschodniej może być dla niego kuszący.

Dixon jest podstawowym zawodnikiem Dundee. W obecnym sezonie zagrał w 10 meczach szkockiej Premier League (w każdym po 90 minut), w tym m.in. przeciwko Celticowi Glasgow i Glasgow Rangers. 24-letni obrońca zagrał także w dwóch meczach ze Śląskiem Wrocław w Lidze Europy. Czy w przyszłym roku zmierzy się z nim już na boiskach T-Mobile Ekstraklasy?

Piękne cheerleaderki ŁKS znowu zachwycają! [ZDJĘCIA]