Ekspert Canal Plus: Widzew powinien zagrać z Koroną inaczej

- Zapewne Widzew i Korona nie cieszą się z tego wyniku, bo chciały zdobyć trzy punkty, ale z perspektywy całego meczu remis jest sprawiedliwy - uważa Piotr Dziewicki, który komentował niedzielny mecz przy al. Piłsudskiego dla Canal Plus
POLECAMY! Widzew znów bez goli. Remis z Koroną Kielce po fatalnym meczu

W niedzielę piłkarze Widzewa po bardzo słabym meczu zremisowali z grającą równie słabo Koroną 0:0. - Wydaje mi się, że ten remis jest jak najbardziej zasłużony. Oba zespoły stworzyły sobie sytuacje, ale nie były one stuprocentowe. Zapewne Widzew i Korona nie cieszą się z tego wyniku, bo chciały zdobyć trzy punkty, ale z perspektywy całego meczu remis jest jednak uzasadniony oraz sprawiedliwy - mówi 32-letni Dziewicki w rozmowie z oficjalną stroną Widzewa.

Były piłkarz m.in. Polonii Warszawa i tureckiego Antalyasporu uważa, że Korona jest bardzo nieprzyjemnym zespołem. - Kiedy rywal wchodzi w ich strefę obrony, czy nawet pomocy, to kielczanie grają bardzo ostro. Kielecki zespół dobrze się asekuruje, jest bardzo blisko siebie i niezwykle ciężko gra się w takiej sytuacji - uważa.

I dodaje: - Z drugiej strony jednak Widzew powinien zagrać bardziej skrzydłami, bo według mnie lewa strona tej drużyny właściwie nie istniała. Jeśli środek jest zagęszczony, to trzeba zagrać właśnie w ten sposób i dośrodkowywać piłki do zawodników, którzy znajdują się przed bramką.

Dziewicki odniósł się także do zbliżającego się meczu Widzewa z Lechem Poznań, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę. Czy łodzian stać będzie na przywiezienie z Wielkopolski choćby jednego punktu? - Faworyt wcale nie musi odnieść sukcesu. Wiadomo, że w tym meczu taką rolę przyjmie Lech, ale Widzew jeśli zagra bardzo mądrze taktycznie i będzie w dobrej dyspozycji, to ma szansę wywalczyć punkty.

Czesław Michniewicz: Nie chcę być tym, który rozkrada Widzew. Ale...


Więcej o: