Supertalent Widzewa najmłodszym debiutantem w sezonie

16-letni Mariusz Stępiński jest najmłodszym piłkarzem, jaki w obecnym sezonie biegał po boiskach T-Mobile Ekstraklasy.
<b><a class=c1n href="<http://www.facebook.com/pages/%C5%81%C3%B3d%C5%BA-Sportpl/200768423330804>"> Jesteś kibicem i jesteś z Łodzi? Musisz zostać fanem Facebooka Łódź - Sport.pl&nbsp&raquo</a></b>

Po wygranym przez Widzew meczu z Lechem Poznań pisaliśmy, że Stępiński zapisał się w historii łódzkiego klubu. Dzięki wejściu na plac gry w doliczonym czasie młody supertalent stał się najmłodszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek zagrał w meczu Widzewa w najwyższej klasie rozgrywkowej. Stępiński w niedzielnym meczu w Poznania miał 16 lat i 200 dni, co pozwoliło mu o 100 dni poprawić wcześniejszy rekord ustanowiony w 2003 r. przez Jakuba Rzeźniczaka.

- Chciałem, by Mariusz zadebiutował w takim meczu, wygranym, i to z Lechem na jego stadionie. Już zawsze będzie to pamiętał - mówił po niedzielnym meczu o wychowanku Piasta Błaszki trener Radosław Mroczkowski.

Jak się jednak okazuje, to nie jedyny rekord Stępińskiego. Jak podaje portal widzew.pl w sezonie 2011/12 w żadnym z polskich ligowców nie zadebiutował młodszy zawodnik. "Do występu widzewiaka miano to należało do urodzonego 28 lutego 1994 roku napastnika Górnika Zabrze, Arkadiusza Milika, który w tym sezonie zaliczył już 9 ligowych spotkań w barwach śląskiej drużyny. Zadebiutował 31 lipca w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław (1:1) mając 17 lat, 5 miesięcy i 3 dni. Zaledwie o 20 dni starszy od Milika jest trzeci z najmłodszych debiutantów tego sezonu - pomocnik ŁKS Łódź - Agwan Papikjan, który zaliczył swój ligowy debiut 31 sierpnia w przegranym przez jego zespół meczu z Polonią Warszawa (0:2), mając 17 lat, 6 miesięcy i 5 dni" - pisze oficjalna strona Widzewa.

Nieoszlifowany piłkarski diament w Widzewie [WIDEO]