W Widzewie zaczęły się święta. Piłkarze odpoczywają, trenerzy jeszcze pracują

W czwartek piłkarze Widzewa zakończyli treningi w tym roku. Na pierwszych zajęciach spotkają się 3 stycznia.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Widzewie i ŁKS-ie tylko na Facebooku Łódź - Sport.pl »

W ostatnim dniu treningowym w klubie z al. Piłsudskiego spotkali się zawodnicy, którzy ostatnio przechodzili rehabilitacje m.in. Jurijs Żigajevs. - W czwartek ostatecznie zakończyliśmy rok pod względem sportowym - mówi Michał Kulesza, rzecznik Widzewa. - Większość piłkarzy już wcześniej wyjechało na święta w swoje rodzinne strony. Pozostali zawodnicy, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, czyli Maciej Mielcarz i Jarosław Bieniuk, do momentu świątecznej przerwy pozostaną jeszcze w Łodzi. Później pewnie też pojadą do swoich rodzinnych miast.

Na pierwszym treningu widzewiacy spotkają się 3 stycznia. Na inaugurujących zajęciach po Nowym Roku z drużyną nie będą trenować jeszcze Łukasz Broź i Żigajevs. Obaj mają wznowić treningi z zespołem dopiero w drugiej fazie przygotowań.

W klubie z al. Piłsudskiego przerwy nie mają za to trenerzy Widzewa, którzy jeszcze ustalają szczegóły nowego planu treningowego. Przez pierwszy tydzień piłkarze prowadzeni przez trenera Radosława Mroczkowskiego będą ćwiczyć na własnych obiektach. Później wyjadą na pierwsze zgrupowanie, ale konkretna miejscowość nie jest jeszcze znana. Wiadomo za to, że pod koniec stycznia widzewiacy wylecą na obóz do Tunezji.

Budowa stadionu Widzewa. Klub i miasto zadowolone: "Wszystko idzie zgodnie z planem"