Sport.pl

Pierwszy transfer Widzewa. 18-letni supertalent z IV ligi

- Jeśli poradzi sobie mentalnie, to wkrótce będzie podstawowym zawodnikiem Widzewa - mówi o nowym graczu Janusz Matusiak, dyrektor łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
POLECAMY! Budowa stadionu Widzewa. Klub i miasto zadowolone: "Wszystko idzie zgodnie z planem"

Tak jak informowaliśmy, piłkarzem Widzewa został Mariusz Rybicki. 18-letni pomocnik przyszedł do drużyny z al. Piłsudskiego z czwartoligowego SMS Łódź, dla którego zdobył w tym sezonie już kilkanaście bramek.

Na razie Rybicki podpisał półroczny kontrakt, z możliwością przedłużenia na kilka następnych lat. - Mam nadzieję, że pogra w zespole Młodej Ekstraklasy, i kiedyś trafi do pierwszej drużyny - przedstawiał nowego piłkarza Marcin Animucki, prezes Widzewa. Ripostował Matusiak, którego zdaniem młody gracz ma już umiejętności wystarczające do gry w najwyższej klasie. - Jeśli poradzi sobie mentalnie, to wkrótce będzie podstawowym zawodnikiem Widzewa - przekonywał Matusiak.

Sam piłkarz nie chciał mówić o swoich atutach, lecz przyznał, że jego celem jest gra w ekstraklasie, a nie w zespole młodzieżowym.

Zobacz bramkę Mariusza Rybickiego (od 45 sekundy)


Rybicki miał też ofertę ze Śląska Wrocław. Wybrał Widzew, bo - jak opowiadał - jest jego kibicem i chodził na jego mecze.

W listopadzie młody piłkarz był na kilkudniowych testach w Widzewie, zagrał też w sparingu z Ekranasem Poniewież, mistrzem Litwy. Zaprezentował się bardzo dobrze, był współautorem wyrównującego gola. - Po co szukać piłkarzy za granicą, skoro wcale nie gorsi są blisko stadionu - komentował wówczas Radosław Mroczkowski, trener Widzewa.

Wysyp młodych talentów w ekstraklasie. O przyszłość reprezentacji nie musimy się martwić?


Więcej o:
Komentarze (11)
Pierwszy transfer Widzewa. 18-letni supertalent z IV ligi
Zaloguj się
 • Gość: Tomek

  0

  Jak to taki supertalent to czemu nie trafił do Legii, Wisły, Lecha :)?

 • matka_bosaka

  0

  Jak mnie osłabia głupota Animuckiego. Jak się gość ma pokazać w pół roku w Młodej Ex? Może jeszcze ma pokazać równą stabilną wysoką formę? W pół roku to on się z drużyną będzie zgrywał. A potem nie będzie kasy na wykupienie i się okaże, że pyskował, sodówa mu odbiła, chciał zarabiać Bóg wie ile, albo menedżer mu w głowie namieszał..

 • Gość: Marcin123

  0

  Jestem Kibicem Śląska ale bardzo podoba mi się funkcjonowanie Widzewa... Może nie ma tam wielkich pieniedzy itp. ale stawia się na młodzież.. Bardzo to Cieszy.... Oby we wszystkich klubach ściagano/wychowywano 16-17-18 latków i dawano im grać w pierwszym zespole.. Gratulacje :)

 • Gość: oleole

  0

  Tak trzymać budujemy wielki Widzew!

 • domin1310

  0

  grać trenować WIDZEW musi PANOWAĆ

 • Gość: t

  0

  to już ta pierwsza bramka dużo ładniejsza

 • Gość: olo

  0

  to ile zdobył tych bramek ?

  jak mozna napisac "kilkanaście"

 • szyhlet2

  0

  Weekendowe bramki Polaków:
  Robert Lewandowski - marxon.futbolowo.pl/news,1279497,2-gole-i-asysta-roberta-lewandowskiego-.html
  Mikołaj Lebedyński - marxon.futbolowo.pl/news,1279886,debiutancki-gol-lebedynskiego-dla-rody.html

 • Gość: Widzewiak

  0

  Brawo Widzew, łkaesik sie rozpada, a my podpisujemy nowe kontrakty, z panem Cackiem nie jest najgorzej, choc zawsze mogłoby być lepiej, patrz - stadion. Widzew do boju!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX