Sport.pl

Dlaczego na zgrupowanie Widzewa nie pojedzie Lukas Klemenz?

Reprezentant Polski do lat 17 w piątek zakończył testy w Widzewie i nie pojedzie na obóz do Kleszczowa
Nie tylko PGE i Pepsi Arena, ale też Estadio da Gruz i Kurnik. Zobacz najbrzydsze stadiony ekstraklasy [ZDJĘCIA]

Przed pierwszym treningiem po Nowym Roku trener Radosław Mroczkowski chwalił młodego piłkarza. Klemenz to zawodnik Odry Opole i podstawowy reprezentant Polski do lat 17. Gra w niej z widzewiakami Patrykiem Stępińskim i Mariuszem Stępińskim

- Lukas przeszedł przez nasze testy. To być może przyszłość drużyny. Urodził się co prawda w Niemczech, ale mówi świetnie po polsku. Może grać w obronie i jako defensywny pomocnik, ma świetne warunki fizyczne - opowiadał o młodym piłkarzu i - jak wiadomo nieoficjalnie - myślał o nim w kontekście pierwszej drużyny. Mroczkowski lubi stawiać na nastolatków. Jesienią w ekstraklasie zadebiutował 16-letni Mariusz Stępiński.

Klemenz trenował z widzewiakami do piątku, podobnie jak Adam Banasiak, 22-letni zawodnik Legii Warszawa. W sobotę obu już przy al. Piłsudskiego nie było. Jak wiadomo nieoficjalnie z Baniasiaka trenerzy łódzkiej drużyny zrezygnowali, z Klemenzem sytuacja jest zupełnie inna. Podczas rutynowych badań okazało się bowiem, że młody piłkarz ma kłopoty z sercem. Widzew jednak nie zrezygnował z niego definitywnie. Do tematu jego transferu wróci, gdy zawodnik się wyleczy.

Wysyp młodych talentów w ekstraklasie. O przyszłość reprezentacji nie musimy się martwić?


Więcej o: