Kibice Widzewa przed meczem przyjaźni: "Podłóżmy się Ruchowi, walczy o mistrza!", "Co za bzdury?! Żadnych układów!"

Kibice Widzewa spierają się na forach internetowych przed meczem z zaprzyjaźnionym Ruchem Chorzów. Jedni chcą, żeby wygrali goście i wciąż walczyli o mistrzostwo Polski, drudzy nie dopuszczają takiej możliwości i żądają zwycięstwa łodzian.
Sytuacja Widzewa w tabeli od kilku kolejek jest jasna. Drużyna prowadzona przez trenera Radosława Mroczkowskiego ma bezpieczną przewagę nad zespołami walczącymi o utrzymanie i może być spokojna pozostania w ekstraklasie.

O zupełnie inne cele gra za to Ruch, najbliższy rywal drużyny z al. Piłsudskiego. Chorzowianie są największą rewelacją sezonu. Wywalczyli 41 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Do lidera Legii Warszawa tracą tylko trzy punkty. W dodatku zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika od ośmiu kolejek nie przegrał żadnego meczu. Nic dziwnego, że w sobotnim pojedynku z Widzewem zdecydowanym faworytem będą "Niebiescy".

Co ciekawe, duża część kibiców drużyny z al. Piłsudskiego, którzy od lat są zaprzyjaźnieni z fanami Ruchu woleliby, aby trzy punkty zdobyli chorzowianie i dzięki temu zwiększyli swoje szanse na wywalczenie 15 mistrzowskiego tytułu. Oto kilka wpisów znalezionych na widzewskich forach:

"Ruch walczy o mistrza, a my o nic, więc można się braciom podłożyć. Ja wiem że wszyscy by chcieli, aby Widzew ciągle wygrywał ale chyba każdy by wolał, żeby Ruch był mistrzem, a nie Legia czy Śląsk", "Ruch wygra i wcale się nie będę wściekał. My gramy o nic i to widać.", "Jak w każdym meczu chcę, aby nasz zespół pokazał widzewski charakter i zwyciężył, tak w tym pragnę sromotnej porażki i trzech punktów dla Ruchu. Tak, komplet punktów dla Ruchu, po to aby zbliżył się do 15 majstra i wyprzedził Legię i innych.", "Jasne, że wszyscy chcieliby naszego zwycięstwa, ale patrząc na to pod kątem kibicowskim (czytaj walka o mistrza) trzy punkty dla Niebieskich są najlepszym rozwiązaniem".

Oczywiście pojawiły się też opinie kibiców Widzewa, którzy są oburzeni takim podejściem do najbliższego meczu przez niektórych sympatyków. Oto niektóre z nich:

"Tylko zwycięstwo! Kto chce oddać punkty Ruchowi za darmo niech lepiej więcej na Widzew nie przychodzi... Kompletnie nie kumam, jak można takie rzeczy wypisywać??", "Żadnych układów, żadnego podkładania! Szok! Dożyliśmy czasów, kiedy kibice Widzewa chcą porażki własnego klubu?! Gdzie honor? Gdzie ambicja?", "To może Ci co nie chcą w sobotę wygrać, niech zostaną w domu? Po co macie przychodzić na stadion? Po co Widzew ma wychodzić na boisko? A w zasadzie to po co Widzew jeszcze gra? Przecież i tak nie walczymy o mistrza... Przesilenie wiosenne Wam w głowach coś namieszało?", "W tym meczu tylko zwycięstwo! Pomóc Niebieskim możemy wygrywając z Legią!".