Takie gole strzela wielki talent z Widzewa dla reprezentacji Polski! [WIDEO]

Mariusz Stępiński, napastnik Widzewa przyczynił się do awansu reprezentacji Polski do lat 17 do mistrzostw Europy, który będą rozgrywane w Słowenii.
Młodzi Polacy biorą udział w turnieju eliminacyjnym w Luksemburgu. Ich grupowymi rywalami są gospodarze, Czesi i Białorusini. Podopieczni trenera Marcina Dorny mają już za sobą dwa mecze - z Czechami i Białorusią. Oba wygrali po 2:0. Te zwycięstwa dały Polsce awans na mistrzostwa, bez względu na wynik zaplanowanego na czwartek spotkania z Luksemburgiem.

W meczu z Czechami drugą bramkę dla naszej reprezentacji zdobył Mariusz Stępiński, zawodnik Widzewa. - Piłka została wrzucona w pole karne, przepchnąłem się i lekko trąciłem ją głową. Piłka zmieniła kierunek lotu i tym samym zmyliła bramkarza - opowiadał Stępiński, a o to dowód, że mówił prawdę.W następnym spotkaniu z Białorusią, widzewiak znowu wpisał się na listę strzelców. - Wykorzystałem sytuację sam na sam. Wszystko zaczęło się od rzutu rożnego, po którym piłka została wybita. Następnie minęła jednego z obrońców, drugiego sam ograłem i w efekcie stanąłem oko w oko z bramkarzem. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zdobyłem gola - mówił Stępiński. Młody piłkarz drużyny z al. Piłsudskiego jest jednak zbyt skromny. Nie dodał, że przejął piłkę na swojej połowie, przebiegł mniej więcej 80 metrów, umiejętnie wyczekał bramkarza aż ten się położy i dopiero wtedy umieścił piłkę w siatce.