Widzew od nowego sezonu w strojach Kappy? Jak AS Roma, Siena i Cagliari

Kappa, włoski producent sprzętu sportowego, chce ubierać piłkarzy Widzewa
W czerwcu kończy się umowa z dotychczasowym dostawcą strojów dla Widzewa, czyli firmą Vigo. Obowiązywała ona od początku 2010 roku, kiedy firma z Dobrej koło Turku zastąpiła Pumę. Jako pierwsza w Polsce wykonała dla widzewiaków dedykowaną kolekcję. Według naszych informacji Vigo chętnie przedłużyłoby kontrakt, ale ma konkurencję. Najpoważniejszym rywalem jest włoska Kappa, która chciałaby zrobić z Widzewa swoją polską wizytówkę. Jej oferta jest zdecydowanie najlepsza. - Mamy kilka propozycji - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa.

Kappa to firma powstała w 1978 roku. Pierwszą wielką drużyną, która grała w jej strojach, był Juventus Turyn. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w strojach Kappy startowali amerykańscy lekkoatleci. Obecnie najbardziej znanym klubem korzystającym z jej sprzętu jest AS Roma (na zdjęciu jej obrońca Marquinho i Davide Biondini z Cagliari). Poza tym ubiera piłkarzy Sieny, Cagliari, Sampdorii Genua czy Torino, a także reprezentację włoskich rugbistów.

Przypomnijmy, że wcześniej widzewiacy grali m.in. w strojach Adidasa, Puma, Tico, Diadory czy łódzkich firm Tico czy Dorbill.