Sport.pl

Widzew od nowego sezonu w strojach Kappy? Jak AS Roma, Siena i Cagliari

Kappa, włoski producent sprzętu sportowego, chce ubierać piłkarzy Widzewa
W czerwcu kończy się umowa z dotychczasowym dostawcą strojów dla Widzewa, czyli firmą Vigo. Obowiązywała ona od początku 2010 roku, kiedy firma z Dobrej koło Turku zastąpiła Pumę. Jako pierwsza w Polsce wykonała dla widzewiaków dedykowaną kolekcję. Według naszych informacji Vigo chętnie przedłużyłoby kontrakt, ale ma konkurencję. Najpoważniejszym rywalem jest włoska Kappa, która chciałaby zrobić z Widzewa swoją polską wizytówkę. Jej oferta jest zdecydowanie najlepsza. - Mamy kilka propozycji - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa.

Kappa to firma powstała w 1978 roku. Pierwszą wielką drużyną, która grała w jej strojach, był Juventus Turyn. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w strojach Kappy startowali amerykańscy lekkoatleci. Obecnie najbardziej znanym klubem korzystającym z jej sprzętu jest AS Roma (na zdjęciu jej obrońca Marquinho i Davide Biondini z Cagliari). Poza tym ubiera piłkarzy Sieny, Cagliari, Sampdorii Genua czy Torino, a także reprezentację włoskich rugbistów.

Przypomnijmy, że wcześniej widzewiacy grali m.in. w strojach Adidasa, Puma, Tico, Diadory czy łódzkich firm Tico czy Dorbill.

Więcej o:
Komentarze (3)
Widzew od nowego sezonu w strojach Kappy? Jak AS Roma, Siena i Cagliari
Zaloguj się
 • Gość: ins

  Oceniono 4 razy 4

  a borusia dotmund ?

 • Gość: Remek

  Oceniono 3 razy -3

  Jakby byli mądrzy to by wybrali jedyną profesjonalną polską firmę ZINA,która robi koszulki dla POLSKICH drużyn i sędziów.

 • Gość: e

  Oceniono 13 razy -7

  No tak - Kappa, czyli do bólu koszulki obcisłe (jak z młodszego brata) i idiotyczne pantalony do kolan, jak spódnice...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX