Oceny piłkarzy Widzewa po remisie z Legią Warszawa. Matusiak bohaterem, Kaczmarek jak natchniony!

Piłkarze Widzewa po dobrej grze zremisowali z Legią Warszawa 1:1. W drużynie z al. Piłsudskiego najbardziej mogła się podobać gra Marcina Kaczmarka, ale też inni zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały.
Maciej Mielcarz - 3

Do gry na przedpolu nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń, ale chyba popełnił błąd przy stracie gola. Gdyby jednak...

Jakub Bartkowski - 3

... młody obrońca nie pozwolił Michałowi Kucharczykowi na swobodne wejście w pole karne, to bramki dla Legii by nie było. Oprócz tego jednego poważnego błędu prezentował się solidnie.

Ugo Ukah - 3

W pierwszej połowie pozwolił na strzał z bliska Nacho Novo, który na szczęście trafił tylko w poprzeczkę, a kilka chwil później obserwował, jak Kucharczyk strzela gola. Zdarzyło mu się kilka niepewnych interewencji, ale później spisywał się znacznie lepiej.

<Jarosław Bieniuk - 3

W obronie bezbłędny, ale przy jego wzroście aż się prosiło, żeby po groźnych rzutach wolnych przynajmniej raz zamknął akcję głowę.

Łukasz Broź - 4

Nieustępliwy i niesamowicie waleczny. Do tego znowu popisał się znakomitym podaniem - rodem z Premier League - do Marcina Kaczmarka, który potężnym uderzeniem był bliski pokonania Dusana Kuciaka.

Mariusz Rybicki - 4

Początek miał świetny. Na młodzieńczej fantazji popisał się kilkoma świetnymi dryblingami, ale z minuty na minutę miał już coraz trudniej. W niektórych momentach brakowało mu może trochę doświadczenia, ale on przecież ma dopiero 19 lat.

Mindaugas Panka 2

Często utrzymywał się przy piłce, ale niewiele pozytywnego z tego wynikało. Popełniał sporo błędów, a niektóre straty mogły się skończyć fatalnie.

Bruno Pinheiro - 3

Pod względem technicznym nie ustępował najlepiej wyszkolonym legionistom. Znowu jednak można było zauważyć, że czasami unikał walki. Na pewno stać go na zdecydowanie więcej.

Hachem Abbes - 4

Prawdziwy wojownik. W pojedynkach główkowych był nie do powstrzymania. Piłkarze z Warszawy nieraz odbijali się od Tunezyjczyka jak od ściany. Często też nie przebierał w środkach. Patrząc na jego grę, można odnieść wrażenie, że gotów byłby oddać życie za skuteczny wślizg czy wygrany pojedynek.

Marcin Kaczmarek - 5

Po tym co pokazał w meczu z Legią, jedno jest pewne. Kibice Widzewa mają nowego idola! Grał jak natchniony, nie zatrzymywał się. Gdyby jego potężna bomba, którą efektownie obronił Kuciak, okazała się skuteczna, fani by po prostu oszaleli ze szczęścia.

Radosław Matusiak - 4

Bohater. Strzelił pierwszego gola Legii na stadionie przy al. Piłsudskiego dziewięciu lat przerwy! Pewnie wykonał rzut karny, a oprócz strzelenia gola znowu prezentował solidny poziom. W niektórych indywidualnych pojedynkach brakowało mu nieco szybkości, ale nadrabiał to

Princewill Okachi - 4

Dobra zmiana Nigeryjczyka. Umiejętnie potrafił przytrzymać piłkę w środku pola i nadawać tempo akcjom ofensywnym. Takiego Okachiego fani chcą oglądać w każdym meczu.

Mehdi Ben Dhifallah - 4

Kolejna dobra zmiana. Miał doskonałą szansę, żeby zapewnić Widzewowi upragnione zwycięstwo. Znalazł się sam na sam z Kuciakiem, ale piłka pechowo mu podskoczyła i trafił w bramkarza Legii. Mimo niewykorzystanej okazji pokazał się z dobrej strony, nie odstawiał nogi.

Mariusz Stępiński

Grał niezbyt długo, ale miał kilka okazji, w których postraszył legionistów. Widać było jednak, że 17-letniego napastnika zjadła nieco trema.