Widzew może nie dostać licencji przez długi wobec Dudu

PRZEGLĄD PRASY. Widzew jest winny Brazylijczykowi Dudu 420 tys. zł - napisał ?Przegląd Sportowy?
Na zadłużenie Widzewa wobec Dudu składają się pensje z ostatnich pięciu miesięcy, premie za mecze w obecnym i poprzednim sezonie - powiedział gazecie Jarosław Bielski, prawnik reprezentujący zawodnika.

Złożył on już w PZPN pismo z wnioskiem o nieprzyznanie licencji klubowi z al. Piłsudskiego w przypadku nieuregulowania zaległości. Bielski dodał, że o wszystkim wie już także izba do spraw rozwiązywania sporów sportowych. - Domagamy się rozwiązania umowy z winy klubu - mówi prawnik Dudu.

We wtorek Brazylijczyk został odesłany do drużyny Młodej Ekstraklasy, ale trener Radosław Mroczkowski zapewnia, że nie ma to nic wspólnego ze sprawami finansowymi. - Zawodnik ostatnio trenował indywidualnie, bo miał problemy z kontuzją. Proces jego leczenia został zakończony i Dudu dostał plan godzinowy i treningowy dla drużyny Młodej Ekstraklasy - obwieścił trener łodzian. - Wiem, że to może dziwnie brzmi, ale nie mamy zespołu rezerw, w którym zawodnicy mogą trenować i dochodzić do pełnej sprawności. Takim zespołem jest więc ten z ME.