Kibice Widzewa z Opoczna pomagają niepełnosprawnemu Mikołajowi. Ostatni finał akcji "Korek"

W niedzielę (w dniu meczu Widzewa z Lechem Poznań) kibice łódzkiego zespołu z Opoczna zaplanowali ostatni finał akcji "Korek".
Polega ona na zbieraniu nakrętek typu PET od butelek z napojami, środkami czystości, artykułami spożywczymi itp. Akcja została przeprowadzona przez Fan Club z Opoczna oraz przez stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa".

Od początku 2012 roku kibicom udało się zebrać mnóstwo nakrętek, ale na szczegółowe podsumowanie zbiórki trzeba będzie jeszcze poczekać. Zebrane nakrętki trafią do Dęblina, gdzie w specjalnym punkcie zostaną sprzedane, a uzyskany z ich dochód trafi na konto małego Mikołaja. Cała zbiórka dedykowana jest właśnie chłopcu, który urodził się z dysfunkcjami rąk i nóg. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalnych protez, które umożliwią Mikołajowi w miarę normalne życie.

Zaplanowana na niedzielę zbiórka odbędzie się przed meczem Widzewa z Lechem, w godzinach 16.10-16.40 "pod herbem" obok stadionu przy al. Piłsudskiego. Kibice proszą o przynoszenie suchych i czystych nakrętek w szczelnych opakowaniach.