Sport.pl

Sebastian Dudek i Patryk Rachwał już w Widzewie. Doświadczeni na pomoc drużynie

Sebastian Dudek i Patryk Rachwał są już przy al. Piłsudskiego. Trener Radosław Mroczkowski liczy, że ci doświadczeni gracze wypełnią wielką wyrwę w drugiej linii łódzkiej drużyny
Przygotowania do nowego sezonu piłkarze Widzewa rozpoczęli w poniedziałek. Na pierwszych zajęciach, oprócz starej gwardii, pojawiła się też spora grupa kandydatów na widzewiaków. Wśród nich nie ma szerzej znanych piłkarzy. We wtorek się to zmieniło, bo do Łodzi dotarli Sebastian Dudek i Patryk Rachwał. Ten pierwszy to 32-letni pomocnik, któremu w czerwcu kończy się kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Umowa Rachwała z Zagłębiem Lubin jest jeszcze ważna, ale 31-letni piłkarz ma być wypożyczony do Widzewa. Oczywiście, o ile przejdzie testy, ale to powinna być formalność. Rachwał grał już w łódzkiej drużynie w latach 2001-2004, w polskiej lidze - grając m.in. w PGE GKS Bełchatów i Polonii Warszawa - też wyrobił sobie niezłą markę.

Dudek przeszedł w poniedziałek badania wydolnościowe, podobnie zresztą jak reszta piłkarzy. Rachwał przejdzie je dzisiaj. Od dzisiaj obaj będą też trenować z drużyną. Tacy piłkarze jak Dudek i Rachwał są w Widzewie potrzebni, bo latem z drużyny odeszło kilku doświadczonych graczy, zwłaszcza z drugiej linii (Mindaugas Panka, Bruno Pinheiro, Krzysztof Ostrowski), która się całkowicie rozsypała.

Bartłomiej Derdzikowski: Jak blisko jest pan Widzewa?

Sebastian Dudek: Przechodzę badania, a mój menedżer rozmawia z szefami klubu o warunkach kontraktu.

Kończy się panu umowa ze Śląskiem Wrocław. Nie było panu przykro, że trener Orest Lenczyk nie chciał jej przedłużyć? W końcu zdobyliście mistrzostwo, pan zagrał w 21 meczach, a teraz przed Śląskiem puchary...

- Czy jest mi przykro? Takie jest życie, nic na to nie poradzę. W Śląsku spędziłem kupę czasu - siedem lat - i przeżyłem w nim wspaniałe chwile... Ale tak jak powiedziałem, takie jest życie piłkarza, trzeba być gotowym na zmiany.

Czy oferta Widzewa jest jedyną, jaką pan dostał?

- O tym nie chcę mówić. Mój menedżer rozmawia z Widzewem, to mogę potwierdzić.

A chciałby pan występować w łódzkiej drużynie?

- Prawda jest taka, że będę grał tam, gdzie mnie chcą i gdzie dostanę najlepsze warunki finansowe.

Bardzo pan szczery.

- Takie życie.

Pamiętam, że kilka lat temu Widzew już się panem interesował, podobnie zresztą jak Krzysztofem Ostrowskim. On jednak wtedy przeniósł się ze Śląska do Legii, a pan przedłużył kontrakt.

- Rzeczywiście tak było. Miałem propozycję z Widzewa, ale prawda jest też taka, że rozmowy się nagle urwały, nikt z klubu już się nie odezwał i zostałem w Śląsku.

Ostrowski w końcu na al. Piłsudskiego trafił, ale w nowym sezonie nie będzie już grał w Widzewie. Pytał go pan teraz o łódzki klub, o działaczy, trenera, atmosferę?

- Krzysiek to mój kolega i często rozmawiamy na różnie tematy. O Widzew jednak jeszcze go nie pytałem.

Jeśli zostanie pan teraz piłkarzem łódzkiego klubu, to co może pan dać drużynie?

- Nie chcę tak gdybać, bo wszystko okaże się na boisku. Można dużo mówić, a i tak ono wszystko weryfikuje. Zresztą nie wypada mi mówić o sobie.

Trener Radosław Mroczkowski wspomniał, że Widzew ma młody zespół i potrzebuje doświadczenia takich piłkarzy jak choćby pan czy Patryk Rachwał.

- Drużyny nie można budować, tylko opierając się na młodych graczach, może w niższych ligach się to udaje, ale nie w ekstraklasie. Kilku piłkarzy z doświadczeniem jest w kadrze potrzebnych, nie ma co do tego wątpliwości. Trener Mroczkowski też na pewno ma swoją wizję drużyny. Jeśli zostanę piłkarzem Widzewa, to na pewno postaram się pomóc ją zrealizować i dać zespołowi swoje doświadczenie.

Więcej o:
Komentarze (3)
Sebastian Dudek i Patryk Rachwał już w Widzewie. Doświadczeni na pomoc drużynie
Zaloguj się
 • 2zbigk

  Oceniono 3 razy 3

  Dudek nic nie mówi o walorach piłkarskich ale o kasie nie zapomniał tacy są kopacze w polskiej lidze

 • markufo1

  Oceniono 4 razy -4

  ...12.V.2012R dzień zwycięstwa dzien w którym zginęła polska piłka i w którym dla wielu narodów zaświecił spokój w głowie gdyż mogą uwolnić mózg od polskich debilnych dyplomów i od polaków...żydzew żydzew koło łodzi koło łodzi tej ku...e NIC nie zaszkodzi i leżeć mi tutaj i nie oddychać prezesiki jak mój piesek CACEK od ok. 35 miesięcy piłsudczyki 138 sie ma ździcha sokolnicha Bonka sobola sobolewsky I II mańka mat miro kura I II III kuropatwy a to ich ku... wiaderny i wiesz rozumiesz właśnie awansoweałem na PUŁKOWNIKA omijając stopień zaawansowany Kapitana NEMO i jak zwykle jako głupiec na strefie zero I II III ależ również jako V-nieśmiertelny MASTER is ONLY 1(eden) chodzę twardo po ZIEMI a idzie wojna idzie wojna a jutro idziemy do kina...WOLNOŚĆ...a do góry będzie patrzył płomień pozioma wiara zwana otchłań...ja i ty poland UE to jest gra a słowa śmiercią dla ludzKOści to wieczorne WIADOMOŚCI Kasia KOwalska przegrała okulary w KOści i miała patom problem pLA PLaTini platon marian zęstochowy BLONDIE Zuch trotylowa bug LUbartOMa mało mało słabo zabrzmiał KUR na schodach ślad oto nadchodzę WASZ KAT nr. operacji 71248751999 o tajemniczym pseudo...OSTATNI SPRAWIEDLIWY MO(C)HIKANIN TAŃCZĄCY on WORRD na swym białym 32-letnim MUSTANGU w brązowe łaty...
  TOTO PŁONĄCY OKRUTNY PUŁKOWNIK MARK WOLFGANG FALCAO PALĄCY INGEMAR od wody aż po HORYZONTU kres z nieustającym śmiechem na ustach SZCZUROŁAP niosący śmierć polAKOM i USA...WATYKANU france żydokatolikopolak....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX