Thomas Phibel i Krystian Nowak z Widzewa mogą zagrać w meczu z Piastem Gliwice

Widzew potwierdził do gry wszystkich nowych piłkarzy, więc nie ma formalnych przeszkód, by w sobotę zadebiutowali w łódzkiej drużynie w meczu z Piastem Gliwice w Pucharze Polski
Latem Widzew sprowadził ośmiu nowych piłkarzy - Adama Banasiaka, Radosława Bartoszewicza, Milosa Dragojevicia, Sebastiana Dudka, Jakuba Kowalskiego, Adriana Pietrowskiego, Krystiana Nowaka i Thomasa Phibela. W nowym sezonie w drużynie z al. Piłsudskiego zagrają też trenujący w klubie od zimy Brazylijczycy Emerson Carvalho i Alex Bruno oraz wracający z wypożyczenia do Ruchu Radzionków Sebastian Radzio. Wszyscy są już potwierdzeni do gry i formalnie będą mogli wystąpić w sobotnim meczu Pucharu Polski z Piastem. Oczywiście na debiut w Widzewie poczekają jeszcze na pewno kontuzjowani Kowalski i Radzio.

Najwięcej wątpliwości budził występ Phibela i Nowaka, bo do godz. 14.36 w piątek Widzew oficjalnie nie potwierdził podpisania kontraktów z nimi. Właśnie o tej godzinie na stronie klubu pojawił się komunikat, że zawodnikiem Widzewa został Phibel. - Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika, który z powodzeniem może występować na środku obrony. Thomas Phibel trenował z nami na początku przygotowań, zagrał w sparingu z Wigrami Suwałki, gdzie zaprezentował się z dobrej strony. Podobnie było podczas obozu we Wronkach. Wszystko to spowodowało, że Thomas będzie występował od nowego sezonu w naszym zespole. Na razie związaliśmy się z nim półrocznym kontraktem z opcją jego przedłużenia - komentuje Radosław Mroczkowski, trener Widzewa.

Czy Phibel będzie mógł zagrać w Gliwicach? - Dzisiaj wszyscy nowi piłkarze zostali potwierdzeni do gry w nowym sezonie, także Phibel i Nowak - usłyszeliśmy w Łódzkim Związku Piłki Nożnej.

Dlaczego tak późno, dzień przed pierwszym meczem? - Tego nie wiem, ale Widzew nie jest ewenementem. Dużo klubów robi to na ostatnią chwilę - powiedział nam pracownik okręgowego związku.