Młoda Ekstraklasa. Widzew zremisował z Zagłębiem Lubin. Jak wypadli piłkarze z ekstraklasy?

Drużyna prowadzona przez trenera Tomasz Kmiecika zremisowała po raz siódmy z rzędu. Chociaż akurat w tym przypadku to dla Widzewa dobry wynik, bo to goście mieli lepsze sytuacje.
Do przerwy na boisku (mecz rozgrywany był na głównej płycie stadionu przy al. Piłsudskiego) nie działo się wiele ciekawego. Po przerwie było lepiej, ale głównie za sprawą lubinian. Goście mieli dwie bardzo dobre okazje. Najpierw strzał Adriana Rakowskiego w pięknym stylu obronił Milos Dragojević, a później minimalnie chybił Jan Wojciechowski.

W łódzkiej drużynie zagrało wielu piłkarzy z kadry pierwszego zespołu. Oprócz Dragojevicia, który spisał się dobrze, wystąpili także Patryk Stępiński, Sebastian Duda, Krystian Nowak, Emerson Carvalho, Mariusz Stępiński, Sebastian Radzio, Adrian Pietrowski i Velijko Batrović. Obrońcy, łącznie z Carvalho, spisali się dobrze, nie popełnili większych błędów. Brazylijczyk też grał pewnie i z pewnością zrobił kolejny krok do meczowej kadry na ekstraklasę.

Gorzej wypadli gracze ofensywni. Właściwie zastrzeżeń nie można mieć tylko do Mariusza Stępińskiego, który grał twardo, potrafił utrzymać się przy piłce. Zawiódł Pietrowski, który wypadł z meczowej kadry na ekstraklasę, ale nie było tego zupełnie widać. Zamiast walczyć o powrót do niej, młody skrzydłowy znów przeszedł obok meczu.

Nie popisał się też Batrović, który wszedł po przerwie, ale grał zbyt samolubnie. Radzio był zupełnie bezbarwny.

Mecz młodych widzewiaków obejrzał Radosław Mroczkowski w towarzystwie swoich współpracowników. Na trybunach byli też m.in. Zbigniew Przesmycki, szef polskich sędziów, oraz Sławomir Gula, były piłkarz Widzewa.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 0:0

Widzew: Dragojević - P. Stępiński, Duda, Nowak, Carvalho - Kasprzak, Rozwadowicz (68. Bergiel), Pankowski, Kozłowski (60. Narożnik) - M. Stępiński (46. Radzio) Pietrowski (46. Batrović)