Koszykarki Widzewa Łódź przegrały z BI Gdynia. Na własne życzenie...

Skazane na porażkę widzewianki miały wygraną z BI na wyciągnięcie ręki. Po pierwszej kwarcie prowadziły 21:16.
W pierwszych minutach nic nie zapowiadało, że drużyna z Gdyni będzie w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Widzewem. Podopieczne trenera Ryszarda Andrzejczaka chyba jednak przestraszyły się, że mogą pokonać 11-krotnego mistrza Polski, bo w następnej partii straciły przewagę.

Później dziewięć razy odnotowano remis, a osiem razy zmieniało się prowadzenie. W końcówce spotkania łodzianki miały jeszcze szanse na doprowadzenie do dogrywki, ale pogubiły się. Trudno jednak marzyć o wygranej, skoro gospodynie pozwoliły rywalkom zdobyć aż 32 punkty rzutami spod kosza, a do tego gdynianki po stratach rywalek zdobyły aż 13 punktów.

Najgorzej wygląda jednak statystyka rzutów z dystansu, bo zawodniczki Widzewa trafiły dwukrotnie na 19 prób.

Widzew - BI Gdynia 72:78

Kwarty: 21:16, 16:21, 16:19, 19:22

Widzew: Jankowska 24, Pawlak 12, Chomicka 11, Rzeźnik 11, Tondel 7, Kopczyk 4, Bednarczyk 3,

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu