Kibice Widzewa znów będą protestować. Protest w proteście? [DERDZIK.BLOX.PL]

?Wróćcie na trybunę pod zegarem i zacznijcie kibicować, albo przestańcie ludziom, którzy chcą obejrzeć mecz ukochanej drużyny i pomóc jej dopingiem, zawracać głowę? - pisze do ultrasów Widzewa Bartłomiej Derdzikowski, dziennikarz lodz.sport.pl
Na niedzielny mecz Widzewa z Pogonią Szczecin fani łódzkiej drużyny szykują kolejny protest. Kolejny, bo od początku sezonu protestują już kibice spod zegara. Ultrasi nie prowadzą dopingu na meczach, większość z nich w ogóle nie chodzi na mecze (o co chodzi dokładnie, można przeczytać tutaj). Teraz szykuje się kolejny protest. "Otóż kibice mają przyjść na stadion ubrani na czarno. Ultrasi, którzy protestują (chodzi o pierwszy protest) mają w trakcie meczu zebrać się pod herbem namalowanym z boku pawilonu handlowego przy al. Piłsudskiego i tam nasłuchiwać, co dzieje za płotem. Reszta kibiców, tych, którzy na mecze chodzą i - czasem lepiej, a czasem gorzej - pomagają dopingiem drużynie, mają przyjść ubrani na czarno. Wszystko po to, by pokazać, że dostrzegają protest ultrasów. Oczywiście taki akt solidarności z ultrasami wymyślili sami ultrasi" - pisze na swoim blogu dziennikarz "Gazety" i lodz.sport.pl.

I dodaje: "Ale jest jeszcze jeden powód czarnego ubioru. Kibice mają w żałobie protestować przeciwko miastu, które - w największym skrócie - nie wybudowało Widzewowi stadionu. Naprawdę to wspaniały pomysł. Z całą pewnością wstrząśnie magistratem, kibice popsują prezydent Hannie Zdanowskiej niedzielę i nie będzie mogła w spokoju obejrzeć "Komisarza Aleksa" na jedynce. To gwarantowane".

Derdzikowski ma dla protestujących kibiców Widzewa pomysł na inny protest. "W ramach protestu zacznijcie kibicować, czyli zróbcie coś, czego nie robiliście już od bardzo dawna, bo z kibiców przeistoczyliście się w protestantów. Niedługo będziecie protestować, że macie za ciemno na trybunie. Naprawdę, wróćcie na sektor pod zegarem i zacznijcie kibicować. Albo przestańcie nazywać się kibicami, w dodatku takimi, którzy uważają się za elitę fanów Widzewa, za jedynych prawdziwych kibiców tego klubu. Wróćcie na trybunę pod zegarem i zacznijcie kibicować, albo przestańcie ludziom, którzy chcą obejrzeć mecz ukochanej drużyny i pomóc jej dopingiem, zawracać głowę. Na Widzew chodzi się na czerwono, a nie na czarno. Nie wiecie o tym?".

Cały wpis na derdzik.blox.pl.