Sport.pl

Firma Hellmich Inwestycje Polska złożyła odwołanie w sprawie budowy stadionu Widzewa

Jedna z firm wciąż jest zainteresowana budową nowego stadionu przy al. Piłsudskiego. Hellmich Inwestycje Polska złożył odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
Nowy stadion dla piłkarzy Widzewa ma powstać w partnerstwie publiczno prywatnym. Do przetargu przystąpiły trzy firmy: właśnie Hellmich Inwestycje Polska, Budimex oraz Budus Sport. 21 września prezydent Hanna Zdanowska ogłosiła jednak, że rozmowy z firmami, które były gotowe wybudować stadion w partnerstwie publiczno-prywatnym, zakończyły się fiaskiem.

W następnym tygodniu szefowie Widzewa spotkali się w magistracie ze Zdanowską i jej współpracownikami. W wydanym wspólnie oświadczeniu magistrat i klub poinformowały, że budowa stadionu w partnerstwie publiczno-prywatnym wciąż jest możliwa. Firmy miały 10 dni na odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i skorzystała z tego firma Hellmich.

Niemiecka spółka złożyła odwołanie za pośrednictwem miasta.

Jak się dowiedzieliśmy, w Hellmich źle zrozumiano jeden z warunków przetargu. Przedstawiciele tej firmy twierdzą, że zapisy były nieprecyzyjne. "Spółka prowadząc rozmowy z miastem była przeświadczona o innych rozwiązaniach, niż zostały zaprezentowane w stanowisku miasta i wobec czego na takich warunkach spółka zdecydowała nie uczestniczyć w dalszym postępowaniu" - napisano m.in. w odwołaniu.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o część komercyjną inwestycji, a dokładnie o jej wielkość względem części sportowej. W ostatnich dniach miasto i Widzew wyjaśniło jednak w oświadczeniach, że nie ma ograniczeń w sprawie wielkości powierzchni komercyjnej. To oznacza, że inwestor ma wybudować stadion dla 30 tys. widzów, a obok może - ograniczać go będzie tylko miejsce - galerię handlową, hotel albo centrum biznesu.

Więcej o:
Komentarze (20)
Firma Hellmich Inwestycje Polska złożyła odwołanie w sprawie budowy stadionu Widzewa
Zaloguj się
 • billshankly

  Oceniono 54 razy 48

  Pozostaje jedynie mieć nadzieję,że Hanka Galerianka wraz ze swoimi przydupasami nie będą torpedować tej jakże pożądanej inwestycji...

 • mtrex

  Oceniono 46 razy 46

  No... nie wierzyłem w odwołanie, a tu proszę.
  Teoretycznie jest kryzys więc jest to najlepszy czas na inwestycje i budowę.
  Zobaczymy co dalej. :-)

 • qwerty-rts

  Oceniono 48 razy 38

  I malinowo, oby się udało. Stadion Widzewa to super miejsce w mieście Łodzi, Dzielnica Widzew coraz bardziej rozkwita, już za parę lat rozbłyśnie Widzewska Manufaktura, która może bić na głowę tą z Ogrodowej. Wielkie osiedle + Widzewska Manufaktura + Nowoczesny stadion może być ogromną konkurencją dla zatłoczonego centrum. Ludzie już mają dość stania w korkach i szukania miejsca parkingowego. To wszystko co potrzebne do życia może być na Widzewie, a Widzew to 200tyś. w miarę dobrze usytuowanych mieszkańców, więc jest dla kogo inwestować. Jak ja to widzę?, Łódź to łódź, a Widzew to WIDZEW!!!

 • devil3sta

  Oceniono 28 razy 28

  qwerty skoro nie ma czego komentowac to po co komentujesz czyjes wpisy pod czyms czego nie ma co komentowac?do budy kundlu

 • jazz1910

  Oceniono 34 razy 28

  www.orange.pl/kid,4001624719,id,4002820067,title,Flota-miazdzy-takze-poza-wyspa,video.html
  :-) piękne!

 • devil3sta

  Oceniono 35 razy 27

  kochampsslodz 1-7 i do budy kundlu

 • imone

  Oceniono 32 razy 24

  Lubię to!

 • wojcikmarcin

  Oceniono 27 razy 23

  Juz widzę ten strach w oczach magistratu po tym odwołaniu. Ciekawe jak szybko zadzwoniły telefony w ministerstwie a następnie w sadzie aby "odpowiednio" rozpatrzyć wniosek. Obym się mylił.

  echh. Uwierzę jak zakupie karnet na nowy stadion bo nawet koparki niczego nie gwarantują - patrz stadion "miejski"

 • jazz1910

  Oceniono 25 razy 23

  Hellmich był rekomendowany przez Widzew :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX