Sport.pl

Po zadymie kiboli Widzewa w Katowicach. "Z tymi ludźmi trzeba rozmawiać tylko z pozycji siły" [KOMENTARZ]

- Z tymi ludźmi trzeba rozmawiać tylko z pozycji siły. Każde ustępstwo sprawia, że czują się silniejsi i bardziej bezkarni - komentuje zadymę kiboli Widzewa na dworcu w Katowicach Jarosław Bińczyk, dziennikarz "Gazety Wyborczej".
KOMENTARZ JAROSŁAWA BIŃCZYKA

Licząca ponad tysiąc osób grupa najbardziej fanatycznych - jak o sobie mówią - kibiców Widzewa od początku sezonu jest obrażona na swój klub. M.in. to za to, że nałożył na ich kolegów zakazy stadionowe. W rewanżu nie chodzą na mecze w Łodzi, a jeśli już się pojawią na stadionie, nie dopingują. Są na tyle bezczelni, nie wahali się wystąpić do rzecznika praw obywatelskich, bo naruszane są ich prawa! Widzew na tym traci finansowo, bo sprzedaje mniej biletów. Zyskuje jednak, bo na stadionie jest spokojniej, rzadziej słychać bluźnierstwa i piosenki obrażające rywali. Nie musi też płacić wielotysięcznych kar.

Ale grupa obrażonych nie daje o sobie zapomnieć, a okazję do wykazania się ma podczas meczów wyjazdowych. W sobotę kolejny raz pokazali, że w tym sporze rację ma Widzew. Bo z tymi ludźmi trzeba rozmawiać tylko z pozycji siły. Każde ustępstwo sprawia, że czują się silniejsi i bardziej bezkarni. Sytuację z Katowic polecam uwadze ludzi z Urzędu Miasta Łodzi, którzy we wrześniu wsparli tę groźną grupę, zarzucając klubowi, "że nie potrafi dogadać się ze swoimi kibicami". Mam nadzieję, że anonimowy urzędnik (pod pismem nikt się nie podpisał) następnym razem zastanowi się, zanim wymyśli równie głupi argument.

A do klubu apeluję, by nie czekając na zakazy nałożone przez organizatora rozgrywek, przestał pośredniczyć w organizacji wyjazdów. Wiem, że większość kibiców, którzy byli na stadionie w Gliwicach, pojechała tam dopingować swoich piłkarzy, ale kilkunastu bandytów popsuło wszystko. W tym przypadku odpowiedzialność zbiorowa jest jak najbardziej uzasadniona. Niestety.

Kibole Widzewa zaatakowali policjantów na dworcu w Katowicach

W sobotę po godz. 20 na dworcu w Katowicach doszło do burdy, gdy grupa kibiców Widzewa wracała do Łodzi ze zwycięskiego meczu z Piastem w Gliwicach. Jak się okazało, część z nich stanowili chuligani, którzy w drodze powrotnej doprowadzili do bijatyki z policjantami. Do zadymy doszło na dworcu w Katowicach, gdzie funkcjonariusze byli w związku z przejazdem grupy kibiców Cracovii.

Policja zatrzymała do tej pory 12 osób. Trzy trafiły do izby wytrzeźwień, a pozostałe do policyjnego aresztu. Wszyscy zostali wyciągnięci z pociągu w Zawierciu, gdzie czekała policja (więcej tutaj). W zajściach ucierpiało ośmiu funkcjonariuszy. Straty na dworcu, gdzie uszkodzone zostały m.in. tablice informacyjne, wyceniono wstępnie na około 60 tys. zł. Kibole wyrwali też kostkę brukową z nawierzchni peronu, ale w niedzielę wyrwę szybko załatano. - Wandale zostali zatrzymani dzięki zapisowi dworcowego monitoringu. Podejmiemy wszelkie możliwe kroki wobec wandali, żeby ponieśli konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe - poinformował Łukasz Kurpiewski, rzecznik grupy PKP SA.

Więcej o:
Komentarze (17)
Po zadymie kiboli Widzewa w Katowicach. "Z tymi ludźmi trzeba rozmawiać tylko z pozycji siły" [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • kryst_b

  Oceniono 44 razy 16

  Tablica na dworcu jest uszkodzona pociskami ze strzelb policyjnych, a reszta wymaga nie tylko modlitwy...

 • a_nea-m

  Oceniono 34 razy 12

  jako kibic WIDZEWA musze powiedziec....ze po prostu czas cos zrobic.. KARA FINANSOWA NAŁOZONA NA PACJENTÓW I PO KRZYKU ZAPŁACA TO SIE ZASTANOWIA 2 RAZ ... OBY ....

 • fullprawda

  Oceniono 21 razy 9

  Redaktorowi polecam przestudiowanie historii Łodzi z ostatnich 30 lat może tam trzeba upatrywać przyczyn pewnych zjawisk społecznych???Kasować za wierszówkę nie jest trudno.

 • robertinio007

  Oceniono 59 razy 9

  To b y d ł o powinno zostać eksterminowane z stadionów. I wysokie kary, zwłaszcza finansowe.

 • arab-z-bajki

  Oceniono 29 razy 7

  W żadnym wypadku nie godzę się na więzienie dla tych "niewiniątek', proponuję po 3 lata kamieniołomów o chlebie i czarnej zbożówce ze spaniem pod gołym niebem. Jak który nie przeżyje, hm ... to już jego problem ...

 • ziombel00

  Oceniono 7 razy 3

  h ttps://www.youtube.com/watch?v=AMeJGLizM5w&feature=g-upl tu jest cała prawda!!!!!!!!!

 • zbig1113

  Oceniono 8 razy 2

  Nie ma co się z nimi szczypać, należy dobrać się do ich portfeli..... 10000 zł od złapanego łebka i problem rozwiązany. Trzeba tylko bezwzględnie tą kasę ściągnąc, jaK tajki będzie musiał sprzedać samochód (niektórzy mają) na poczet kary, to jest szansa, że następnym razem pomyśli

 • mineyko

  Oceniono 19 razy 1

  Ludziska, o co chodzi? Przecież to niska szkodliwość społeczna!

 • jazz1910

  Oceniono 39 razy -7

  o! elkaesiaczki odżyły po historycznym sukcesie z Sandecją.
  "wieśniaków" na meczu w Gliwicach było więcej niż jedynych i prawdziwych lodzian na stadionie przy al. Unii. I to na hitowym meczu z Zawiszą :)
  Czy w grupie 1000 kibiców elkaesu pss są osoby mieszkające po za Łodzią? jeśli tak, to ładny PR robicie swojemu klubikowi.
  Co byście nie powiedzieli "panowie i panie" z elksy, my zrobiliśmy zadymę po meczu w ekstraklasie, wy byliście grzeczni po meczu słabeuszy pierwszoligowych :)
  w Łodzi bez zmian: lks Nowa Degeneracja :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX