Sport.pl

Zarzuty dla kiboli Widzewa za zadymę na dworcu w Katowicach

Prokuratura przedstawiła zarzuty pierwszym kibolom zatrzymanym po bitwie, jaką stoczyli z policją na dworcu w Katowicach. Są podejrzani o czynną napaść na funkcjonariuszy oraz udział w nielegalnym zbiegowisku
Według informacji katowickiej "Gazety Wyborczej" takie zarzuty przedstawiono trzem kibolom. Przesłuchanie sześciu pozostałych w Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ jeszcze się nie zakończyło. - Zarzuty dla nich są takie same, jak dla kolegów - mówi informator "Gazety".

Prokuratura nie dysponuje jednak dowodami, które pozwoliłyby pociągnąć pseudokibiców do odpowiedzialności za zniszczenie dworca.

Przypomnijmy: w sobotę wieczorem przejeżdżający przez Katowice pociągiem kibole Widzewa Łódź zdemolowali zmodernizowany trzeci peron na stacji Katowice. PKP oszacowały straty na 60 tys. zł. Dodatkowo pseudokibice wdali się w bijatykę z policjantami, którzy czekali na przejazd kibiców Cracovii. Rannych zostało dziewięciu funkcjonariuszy. Pociąg z kibolami Widzewa przerwał bieg w Zawierciu i tam zatrzymano 9 uczestników starć na katowickim dworcu. Trzej kolejni trafili do izby wytrzeźwień. Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział, że PKP będzie domagało się odszkodowania od kiboli, którzy zdemolowali peron. Ale pojawił się problem, bo trudno będzie ustalić, który z pseudokibiców co zniszczył.

Więcej o:
Komentarze (11)
Zarzuty dla kiboli Widzewa za zadymę na dworcu w Katowicach
Zaloguj się
 • peja203

  Oceniono 9 razy 5

  m.youtube.com/watch?v=AMeJGLizM5w&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DAMeJGLizM5w&gl=PL redaktorze tu masz początek awantury

 • pissoffyou

  Oceniono 1 raz 1

  www.youtube.com/user/MrAdi1910

 • nn38

  Oceniono 5 razy 1

  Dziennikarz który to napisał jest niespełna rozumu.
  Gdyby nie policja do niczego by nie doszło ,TO WŁAŚNIE PO ICH DZIAŁANIACH DOSZŁO DO TEJ ZADYMY ,NIE PRZY OKAZJI ROZWALANIA DWORCA ICH ZAATAKOWANO TYLKO WŁAŚNIE DZIĘKI ICH ZACHOWANIU (WYZYWANIE KIBICÓW WIDZEW OD M.IN. OD ŻYDÓW ITP.ITD) DOSZŁO W KONSEKWENCJI DO AWANTURY Z NIMI I ZNISZCZENIA PERONU - NIE DWORCA TYLKO P-E-R-O-N-U !!!

  PISAŁEM TO W INNYM KOMENTARZU -POWTÓRZĘ I TUTAJ:
  W DRODZE DO GLIWIC , W GLIWICACH ( POMIMO PRZEBYWANIA W POBLIŻU TRZECH GRUP KIBICOWSKICH - RUCHU ,PIASTA I WIDZEWA ) I DO MOMENTU POSTOJU W KATOWICACH NIE DZIAŁO SIĘ NIC ZŁEGO ZE STRONY JADĄCYCH POCIĄGIEM KIBICÓW , DOPIERO POJAWIENIE SIĘ POLICJI NA PERONIE W KATOWICACH I ICH ZACHOWANIE WOBEC KIBICÓW DOPROWADZIŁO DO TAKICH ZAJŚĆ.!!!

 • titoortizufc

  0

  jeżeli chodzi o odszkodowanie za tablice informacyjne
  proponuje sie wybrać na komende,tam mogą coś wiedziec bo to sprawka piekielnie dobrze wyszkolonej policji
  ;)

 • ajzyk1922

  Oceniono 40 razy -18

  Jak się podpuści chłopów z Bedonia czy z Żakowic to takie są właśnie efekty !!! "Pod zegarem" "naćpie się" prochów od wstydzewskich fanatyków,pan sylwek mu kitów nawciska o pucharach i stadionie,w gazecie poczyta blogi net hoolsów Derdzika i innych i takie są efekty. Przede wszystkim za te zajścia winę ponosi GAZETA WYBORCZA !!!!!! TO WY OGŁUPIACIE PODŁÓDZKIE MIASTECZKA !!!! TO PRZEZ CIERPIĄ TERAZ MATKI TYCH MŁODYCH WIEJSKICH CHŁOPCÓW !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX