Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:2. Radosław Mroczkowski: Byliśmy dużo słabsi

W piątkowym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Widzewa Łódź przegrali na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:2. Oto pomeczowe wypowiedzi szkoleniowców obu drużyn.
Radosław Mroczkowski, trener Widzewa: Pierwsze minuty, to był kluczowy moment meczu. Te pierwsze minuty chluby nam nie przynoszą. Trzeba się mocno zastanowić, dlaczego tak się stało. W przekroju całego spotkania na pewno byliśmy zespołem dużo słabszym, zwłaszcza piłkarsko. Staraliśmy się nadrabiać te mankamenty większym zaangażowaniem. Przy 2:1 dla Wisły mieliśmy świetną sytuację, właściwie trzeba było tylko trafić do pustej bramki. Później jeszcze Ben Dhifallah stracił głowę, szkoda tego... Uniemożliwił nam zrobienie dwóch ofensywnych zmian i walkę o remis. Czy spotka go kara? Jutro mamy trening i na pewno będziemy o tym rozmawiać, na gorąco nie analizujemy meczów. Ale na pewno widzimy, że niektórzy sami dają nam odpowiedź na pytanie, czy można na nich liczyć.

Tomasz Kulawik, trener Wisły: Mecz miał dwa oblicza. Początek był nasz, kontrolowaliśmy wydarzenia na boisko. Po stracie gola w grze mojej drużyny był już chaos. I później to Widzew grał aktywniej i agresywniej i końcówka była bardzo nerwowa. Widzew przespał 20 minut i my to wykorzystaliśmy. Czy atak od początku, to była taktyka na ten mecz? Tak. Później rywale wysoko zawiesili nam poprzeczkę. Wiedziałem, że słabsze punkty Widzewa są na bokach, a ma mocniejszy środek i to wykorzystaliśmy.