31-letni Michał Stasiak zagrał w drużynie... oldbojów Widzewa Łódź

Mecz z oldbojami Widzewa Łódź uświetnił obchody 75-lecia Olimpii Karsznice. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w składzie łódzkiej drużyny znalazł się... 31-letni Michał Stasiak.
W ostatni weekend występująca w A klasie Olimpia świętowała 75-lecie istnienie. Karsznice położone są obok Zduńskiej Woli, a w okolicach tych jest wielu kibiców Widzewa. Z tego powodu głównym punktem obchodu jubileuszu było spotkanie z oldbojami klubu z al. Piłsudskiego. W składzie gości zagrali m.in. Rafał Pawlak, Zbigniew Wyciszkiewicz, Tomasz Muchiński, Wiesław Wraga, Łukasz Masłowski i wspomniany Stasiak.

31-letni obrońca latem odszedł z greckiego AO Xanthi i od tamtej pory pozostaje bez klubu. Były obrońca m.in. Widzewa i Zagłębia Lubin zapewnia jednak, że kariery kończyć nie zamierza. - To był jednorazowy występ. Pan Tadeusz Gapiński [były kierownik Widzewa - przyp. red.] zadzwonił do mnie i spytał się, czy nie chciałbym zagrać w tym spotkaniu. Było mi bardzo miło, że takie osoby o mnie pamiętają, dlatego z chęcią przystałem na tę propozycję. Tym bardziej że Karsznice to przecież moje rodzinne strony - opowiada lodz.sport.pl Stasiak.

31-letni obrońca opowiada, że grając w tego typu meczach, czy też na orlikach, stara się dbać o swoją formę. Wierzy bowiem, że w zimowej przerwie znajdzie się klub, który będzie chciał go pozyskać. - Z tego powodu sześć razy w tygodniu chodzę też na siłownię. Po prostu robię, co mogę, by nie zyskać kilku kilogramów i na razie cel udaje mi się osiągnąć. Mam nadzieję, że gdy zimą kluby będą poszukiwać wzmocnień, to znajdę nowego pracodawcę. Najbardziej chciałbym grać w ekstraklasie, ale ofertę z I ligi też bym rozważył.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Łódź - Sport.pl »